‼️ Stanovisko Saleziánov don Bosca k evakuácii sirotinca z Ľvova ‼️ Ako sme informovali na sociálnych sieťach, počas víkendu sa…

‼️ Stanovisko Saleziánov don Bosca k evakuácii sirotinca z Ľvova ‼️

Ako sme informovali na sociálnych sieťach, počas víkendu sa nám na prosbu našich spolubratov z Ľvova podarilo evakuovať 48 detí sirôt zo saleziánskeho sirotinca „Dom rodiny – Pokrova“. Previezli sme ich úspešne z Ukrajiny na Slovensko. Ďakujeme mnohým ochotným štátnym úradníkom a pohraničiarom za preukázanú pomoc a poskytnutie súčinnosti a tiež Košickému samosprávnemu kraju za poskytnutie autobusu s vodičom.

Deti sú momentálne v bezpečí. Aj naďalej sa im venujú vychovávateľky, ktoré s nimi pricestovali z Ukrajiny spolu so saleziánom Karolom Maníkom, ktorý 6 rokov pôsobil na Ukrajine a koordinuje proces adaptácie.

Momentálne prebieha proces smerujúci k dočasnému umiestneniu detí v rodinách. Veríme, že v tesnej spolupráci s pracovníkmi MPSVaR bude tento proces dotiahnutý do úspešného konca vo veľmi krátkom čase.

Sme vďační za obrovskú vlnu záujmu a pomoci, ktorú v týchto dňoch zažívame. Saleziáni don Bosca – Slovenská provincia a mladí z našich stredísk pokračujeme v pomoci utečencom z Ukrajiny. Ďalšie relevantné informácie uverejníme na našej stránke.

Informoval Marián Peciar SDB


Autor správy, foto a správu publikoval saleziani.sk on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ukrajina pod ochranou Bohorodičky - modlitbová reťaz v priamom prenose - Vatican News

St mar 2 , 2022
Modlitbu za pokoj dnes s plnou intenzitou prežívajú kresťania na Ukrajine. Veriaci Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi sa spojili v modlitbovej reťazi s názvom „Ukrajina pod ochranou Bohorodičky“. Štafetový priamy prenos z duchovných stredísk, svätýň a kláštorov sa začal o 14. hodine kyjevského času a pokračuje do 21.00 Modlitbu za pokoj dnes […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto