⛪PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA SA PRIPOJÍ K SVÄTÉMU OTCOVI PRI ZASVÄTENÍ RUSKA A UKRAJINY ⛪ 🙏 Na sviatok Zvestovania Presvätej Bohoro…

⛪PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA SA PRIPOJÍ K SVÄTÉMU OTCOVI PRI ZASVÄTENÍ RUSKA A UKRAJINY ⛪

🙏 Na sviatok Zvestovania Presvätej Bohorodičke 25. marca sa k zasväteniu Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie, ktoré vo Vatikáne vykoná Svätý Otec František duchovne pripojí aj prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ. V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove bude večer o 16.30 sláviť archijerejskú svätú liturgiu s večierňou, pri ktorej osobitnou modlitbou zasvätenia bude prosiť za pokoj a mier pre celé ľudstvo a zvlášť pre Rusko a Ukrajinu.

🕊️ Vladyka Ján pozval k duchovnému zjednoteniu so Svätým Otcom Františkom aj všetkých kňazov a veriacich, ktorí sa budú modlitbu zasvätenia modliť pri večerných svätých liturgiách vo všetkých chrámoch celej Prešovskej archieparchie.

☝️ „Prežívajme tento deň v osobitnom postoji kajúcnosti, vzhliadajme k nášmu Spasiteľovi Ježišovi Kristovi, ku krížu na ktorom obetoval svoj život z lásky k nám a ktorý v tomto pôstnom týždni osobitne v našej cirkvi uctievame a s dôverou sa mu klaniame a rovnako prosme Presvätú Bohorodičku Pannu Máriu, aby darovali celému svetu tak potrebný pokoj a mier. Nech v tento deň sme vnútorne zahĺbený do jednoty zvlášť cez modlitbu, pôst a všetkým odporúčam aj ponorenie sa do milosrdného objatia Otca cez sviatosť zmierenia,“ adresoval výzvu všetkým kňazom a veriacim vladyka Ján Babjak.

✝️ Archijerejskej svätej liturgii s večierňou bude od 16.15 predchádzať aj udelenie nižšieho svätenia – postriženija dvom seminaristom. Priamy prenos z liturgie a obradu zasvätenia bude možné sledovať cez TV Logos.

🙏 Tlačové stredisko Vatikánskej stolice oznámilo, že v piatok 25. marca počas kajúcej liturgickej slávnosti, ktorej bude o 17:00 h predsedať v Bazilike sv. Petra, pápež František zasvätí Najsvätejšiemu Srdcu Panny Márie Rusko a Ukrajinu. Ten istý úkon v ten istý deň vykoná vo Fatime Jeho Eminencia kardinál Krajewski, almužník Jeho Svätosti, ako vyslanec Svätého Otca. Následne Svätý Otec vyzval, aby sa k tomuto obradu pripojili všetci biskupi, kňazi a veriaci po celom svete.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎥 Sledujte naživo: 9. hodinku z kňazského seminára v Prešove Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook

Št mar 24 , 2022
Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto