✅V Prešove oceňovali ľudí, ktorí pripravovali návštevu Svätého Otca ✅Vo štvrtok 14. októbra v Kňazskom seminári blahoslaveného …

✅V Prešove oceňovali ľudí, ktorí pripravovali návštevu Svätého Otca

✅Vo štvrtok 14. októbra v Kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove ocenil prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ 47 ľudí, ktorí svojou prácou a obetavou službou pomáhali pri prípravách a počas návštevy Svätého Otca Františka v Prešove.

✅Hneď v úvode svojho príhovoru vladyka Ján pripomenul, že uplynul presne mesiac keď Svätý Otec predsedal archijerejskej svätej liturgii na zaplnenom priestranstve pri Mestskej športovej hale. „Úprimne som dojatý aj hľadiac na vašu obetavú službu, ktorou ste veľkým dielom prispeli k návšteve pápeža Františka tu v Prešove. Obetovali ste sa vy, aj vaši blízki, ale aj mnohí ďalší, ktorých zastupujete. Viacerým z nich ešte zašleme poďakovanie. Vy ste tu, aby som vám aj osobne mohol vyjadriť nielen moje poďakovanie, ale aj poďakovanie za našu Gréckokatolícku metropolitnú cirkev sui iuris na Slovensku. Veľmi si cením všetko, čo ste urobili pri prípravách, počas a po návšteve Svätého Otca. Priniesli ste veľa obiet, ale môžete si povedať, že to stálo za to,“ povedal dojato vladyka Ján Babjak.

✅Ďakovný list s archijerejským požehnaním bol udelený týmto osobám: Ferdinand Exner, Fabián Novotný, Peter Marcinko, Monika Andrášková, Emília Antolíková, Lucia Lovašová, Mária Šandorová, Martin Královič, Barbora Okruhľanská, Martina Holá, Daniel Gašpierik, Dávid Lukáč, Silvia Košťová, Tatiana Godorová, Martina Vašková, Miroslav Fedor, Milan Rezníček, Pavol Hospodár, Miroslav Keba, Slavomír Tokár, Marta Bujňáková, Jaromíra Sedláková, Anna Čerchlová, Michal Dráb, Marko Durlák, Pavol Vasiľ, Dominik Petrík, Juraj Gradoš, Ján Benkovský SJ, Tomáš Miňo, Ľuboš Pavlišinovič, Peter Sabol, Marko Rozkoš, Jana Pristášová, Viktória Žolnová, Matúš Verba, Gabriel Paľa, Peter Šturák, Vladimír Sekera Mikluš, Peter Tirpák, Peter Milenky, Rastislav Janičko, Michal Pavlišinovič, Michal Sopko, Jaroslav Pasok, Daniel Dzurovčin a Ľubomír Petrík.

✅Medzi ocenenými teda boli zástupcovia mesta a Prešovského samosprávneho kraja, eventovej agentúry, dirigentky zborov, architekt, výrobca pápežského trónu, pracovníci RTVS, pracovníci Arcibiskupského úradu v Prešove a členovia komisie pre prípravu návštevy Svätého Otca v Prešove.

✅V závere slávnosti sa všetci ocenení presunuli do kaplnky Najsvätejšej Trojice, kde sa pomodlili časť ďakovného akatistu.

https://grkatpo-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/michal_pavlisinovic_grkatpo_sk/EtYRa0UAKnlMmTn6T0qOgvUB1VU7mc3CfX_8-l3ykp7vhA?e=ifN5Ge (Autor foto: Samuel Slota)


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Rekvírovaný zvon z roku 1649 se do Píště vrací jako zvon míru. Živý přenos v televizi Noe

Pi okt 15 , 2021
Rekvírovaný zvon z roku 1649 se do Píště vrací jako zvon míru. Živý přenos v televizi Noe Tv Noe Obec Píšť #rekvírovanýzvon #zvonmíru #zvonymíruproEvropu Píšť – Téměř po 80 letech se do kostela sv. Vavřince v Píšti vrací zvon ze 17. století. Historický zvon byl s věže odstraněn při válečných […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto