­čĆíV Juskovej Voli sa uskuto─Źnil forma─Źn├Ż v├şkend anim├ítorov ­čÄëV d┼łoch 4. – 6. marca 2022 sa v Gr├ęckokatol├şckom ml├íde┼żn├şckom centre…

­čĆíV Juskovej Voli sa uskuto─Źnil forma─Źn├Ż v├şkend anim├ítorov

­čÄëV d┼łoch 4. – 6. marca 2022 sa v Gr├ęckokatol├şckom ml├íde┼żn├şckom centre B├írka v Juskovej Voli konal v├şkend ┼ákoly slu┼żby v odbore anim├ítor skupinky, ktor├Ż je s├║─Źas┼ąou dvojro─Źn├ęho vzdel├ívania a form├ície mlad├Żch anim├ítorov ÔÇô dobrovo─żn├şkov v Archieparchi├ílnej ┼íkole anim├ítora-dobrovo─żn├şka (A┼áAD). Z├║─Źastnilo sa ho spolu 31 ├║─Źastn├şkov, o ktor├Żch sa staral t├şm A┼áAD.

­čĹźMlad├Żm boli prostredn├şctvom r├┤znych met├│d neform├ílneho vzdel├ívania pribl├ş┼żen├ę t├ęmy Mlad├Ż ─Źlovek ÔÇô charakteristika gener├ície mlad├Żch a Nov├ę trendy pr├íce s ml├íde┼żou. ├Ü─Źastn├şkom boli tie┼ż sprostredkovan├ę z├íkladn├ę inform├ície o ZKSM ÔÇô Zdru┼żen├ş Kres┼ąansk├Żch spolo─Źenstiev ml├íde┼że. Lektormi v├şkendu boli Vikt├│ria ┼Żolnov├í a Patrik Ma─żar─Ź├şk.

­čÖĆCel├Ż v├şkend bol okrem vzdel├ívania sa i ─Źasom pribl├ş┼żenia sa k Bohu skrze spolo─Źn├║ modlitbu, mo┼żnos┼ą prist├║pi┼ą k sviatosti zmierenia, ako aj cez spolo─Źenstvo, ktor├ę mlad├ş vytv├írali. V neposlednom rade sa mlad├ş po─Źas v├şkendu modlili aj za pokoj a mier na Ukrajine. Modlitby sa mier za─Źali modlitbou Kr├ş┼żovej cesty, ktor├║ si mlad├ş sami pripravili a v modlitbe pokra─Źovali celono─Źnou ador├íciou.

http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3646


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

V diec├ęzach biskupi zru┼íili di┼ípenzy od povinnej ├║─Źasti na bohoslu┼żb├ích

Po mar 7 , 2022
Od 1. p├┤stnej nedele tak na celom ├║zem├ş Slovenska pre katol├şkov znova plat├ş z├ív├Ązn├í ├║─Źas┼ą na bohoslu┼żb├ích v nede─żu a na prik├ízan├ę sviatky. TK KBS Vo v┼íetk├Żch slovensk├Żch diec├ęzach, s v├Żnimkou Ro┼ż┼łavskej, boli k 1. p├┤stnej nedeli zru┼íen├ę di┼ípenzy od povinnej ├║─Źasti na sv├Ąt├Żch om┼íiach v nedele a na prik├ízan├ę […]

─îitatelia, ktor├ş si pre─Ź├ştali tento ─Źl├ínok si pre─Ź├ştali aj tieto