­čĹëJESENN├ü ZBIERKA NA GR├ëCKOKATOL├ŹCKU CHARITU­čĹł ­čÄć Po─Źas prvej adventnej nedele sa vo v┼íetk├Żch chr├ímoch na Slovensku realizuje zbie…

­čĹëJESENN├ü ZBIERKA NA GR├ëCKOKATOL├ŹCKU CHARITU­čĹł

­čÄć Po─Źas prvej adventnej nedele sa vo v┼íetk├Żch chr├ímoch na Slovensku realizuje zbierka venovan├í potreb├ím charity. Aktu├ílna situ├ícia v s├║vislosti s pand├ęmiou COVID-19 op├Ą┼ą zatv├íra chr├ímy v ─Źase pred pravidelnou zbierkou na charitu, ktor├í je vyhl├ísen├í na t├║to nede─żu (28.11.). Veriaci tak prich├ídzaj├║ o mo┼żnos┼ą prispie┼ą inak ne┼ż online.

­čÄć Gr├ęckokatol├şcka charita Pre┼íov poz├Żva veriacich Pre┼íovskej archieparchie s t├║┼żbou pom├┤c┼ą n├║dznym a zranite─żn├Żm k tradi─Źnej jesennej zbierke. Aj v s├║vislosti s novou situ├íciou, ktor├í nastala, je mo┼żn├ę ─Źinnos┼ą pre┼íovskej charity podpori┼ą po─Źas cel├ęho obdobia Filipovky. Pre Gr├ęckokatol├şcku charitu Pre┼íov s├║ adresovan├ę v├Żnosy farnost├ş Pre┼íovskej archieparchie a Bratislavskej eparchie.

­čÄć Veriaci m├┤┼żu Gr├ęckokatol├şcku charitu Pre┼íov finan─Źne podpori┼ą prostredn├şctvom:
ÔÇó prevodu na ├║─Źet: IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976, variabiln├Ż symbol: 6622
ÔÇó QR k├│du
ÔÇó platobnej karty cez port├íl DARUJME.sk
ÔÇó po┼ítovej preuk├í┼żky
ÔÇó pr├şpadne osobne na Centre GKCH (Hlavn├í 2, Pre┼íov) alebo u spr├ívcu farnosti.

­čÄć Do zbierky v chr├ímoch prispievaj├║ veriaci po celom Slovensku, a preto je ka┼żdoro─Źne v├Żznamn├Żm zdrojom financovania. V─Ćaka tejto zbierke dok├í┼żu jednotliv├ę charity dofinancova┼ą zariadenia a slu┼żby, na ktor├ę zdroje z verejn├Żch zdrojov a projektov nesta─Źia, a to v pr├şpade pre┼íovskej charity napr. na Agent├║ru dom├ícej o┼íetrovate─żskej starostlivosti, vyd├ívanie charitn├ęho ─Źasopisu Cesta, spolu├║─Źas┼ą v projektoch na obnovu a rekon┼ítrukciu budov a prev├ídzkov├ę n├íklady soci├ílnych slu┼żieb.
Gr├ęckokatol├şcka charita Pre┼íov vopred vyjadruje po─Ćakovanie v┼íetk├Żm, ktor├ş prejavia gesto solidarity s n├║dznymi.
Viac inform├íci├ş n├íjdete na www.gkcharita-po.sk/zbierka-v-chrame/.

­čÄć Gr├ęckokatol├şcka charita Pre┼íov je ├║─Źelov├Żm zariaden├şm gr├ęckokatol├şckej cirkvi p├┤sobiacej na ├║zem├ş Pre┼íovskej archieparchie u┼ż 30 rokov, kedy obnovila svoju ─Źinnos┼ą. Prostredn├şctvom soci├ílnych, zdravotn├şckych, vzdel├ívac├şch a doplnkov├Żch slu┼żieb pod├íva pomocn├║ ruku ─żu─Ćom v n├║dzi, aby ka┼żd├Ż mohol ┼żi┼ą, pozna┼ą svoju d├┤stojnos┼ą, hodnotu a poslanie bez oh─żadu na rasu, pohlavie, vek, n├írodnos┼ą, n├íbo┼żenstvo, politick├ę a in├ę zm├Ż┼í─żanie.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

­čĹëJESENN├ü ZBIERKA NA GR├ëCKOKATOL├ŹCKU CHARITU­čĹł ­čÄć Po─Źas prvej adventnej nedele sa vo v┼íetk├Żch chr├ímoch na Slovensku realizuje zbie...

Pi nov 26 , 2021
­čĹëJESENN├ü ZBIERKA NA GR├ëCKOKATOL├ŹCKU CHARITU­čĹł ­čÄć Po─Źas prvej adventnej nedele sa vo v┼íetk├Żch chr├ímoch na Slovensku realizuje zbierka venovan├í potreb├ím charity. Aktu├ílna situ├ícia v s├║vislosti s pand├ęmiou COVID-19 op├Ą┼ą zatv├íra chr├ímy v ─Źase pred pravidelnou zbierkou na charitu, ktor├í je vyhl├ísen├í na t├║to nede─żu (28.11.). Veriaci tak prich├ídzaj├║ o mo┼żnos┼ą […]

─îitatelia, ktor├ş si pre─Ź├ştali tento ─Źl├ínok si pre─Ź├ştali aj tieto

Bleskov├ę spr├ívy