📜CIRKEVNÉ GYMNÁZIUM BUDE HOSTIŤ ASISTENTA ANGLICKÉHO JAZYKA Z USA📜 🇺🇸 🏷️Začiatkom tohto kalendárneho roka sa Gymnázium bl. bisk…

📜CIRKEVNÉ GYMNÁZIUM BUDE HOSTIŤ ASISTENTA ANGLICKÉHO JAZYKA Z USA📜 🇺🇸

🏷️Začiatkom tohto kalendárneho roka sa Gymnázium bl. biskupa Gojdiča v Prešove zapojilo do výzvy Fulbrightovej komisie s možnosťou získania asistenta výučby anglického jazyka z USA.

🏷️Po výberovom konaní komisia zložená zo zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Komisie J. Williama Fulbrighta pred pár dňami rozhodla, že v šk. roku 2022/2023 bude na cirkevnom gymnáziu pôsobiť asistent výučby anglického jazyka z USA.

🏷️Z celkového počtu 142 vyhodnotených žiadostí výberová komisia vybrala 12 stredných škôl, ktoré budú hostiť počas školského roka asistenta výučby anglického jazyka.

🏷️Výberová komisia hodnotila celkovú kvalitu prihlášky, prínos asistenta pre školu či možnosti zapojenia asistenta do mimoškolských aktivít.

🏷️Študenti gymnázia tak budú mať jedinečnú príležitosť byť v intenzívnom kontakte s lektorom z anglicky hovoriacej krajiny a to priamo vo vyučovacom procese ako i v početných mimoškolských aktivitách.

🏷️Vedenie školy ďakuje Komisii J. Williama Fulbrighta za toto ocenenie a verí že prítomnosť odborníka z USA na gymnáziu ešte viac motivuje študentov v zdokonaľovaní sa v anglickom jazyku, ktorý je nevyhnutnou súčasťou v dnešnom globalizovanom svete.

🏷️Fulbrightov program je jedným z najväčších a najprestížnejších medzinárodných vzdelávacích výmenných programov na svete. Pod vedením vlády Spojených štátov amerických v partnerstve z vyše 160 krajinami sveta ponúka programy pre zanietených študentov, vedcov, umelcov či učiteľov.

Foto ilustračné.


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Matka blahoslaveného Carla Acutisa povzbudila spišských bohoslovcov

Št máj 5 , 2022
Počas ďakovnej púte do Ríma sa bohoslovci a predstavení Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskom Podhradí zastavili v Assisi. Okrem významných bazilík tohto jedinečného miesta spojeného so sv. Františkom a Klárou, sa boli pomodliť aj pri hrobe novodobého mladého blahoslaveného Carla Acutisa, kde ich už čakala jeho matka Antónia, […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto