🔴 🔴DNES V DOME QUO VADIS DISKUSIA S APOŠTOLSKÝM NUNCIUSOM GIRASOLIM Čo je služba v Cirkvi a pre Cirkev a ako službou evanjelizo…

🔴 🔴DNES V DOME QUO VADIS DISKUSIA S APOŠTOLSKÝM NUNCIUSOM GIRASOLIM

Čo je služba v Cirkvi a pre Cirkev a ako službou evanjelizovať?
Služba v Cirkvi je dôležitou súčasťou kresťanského života a zahrňuje rôzne spôsoby, ako slúžiť Bohu a druhým ľuďom. Môže sa prejavovať prostredníctvom dobrovoľníckej práce, modlitby, učenia, poskytovania pastoračnej starostlivosti a iných činností, ktoré prispievajú k rastu a posilneniu komunity veriacich.

Služba v Cirkvi by mala byť motivovaná láskou k Bohu a blížnym.
Evanjelizácia je zdieľanie radostnej správy o Ježišovi Kristovi s ďalšími ľuďmi a povzbudzovanie ich, aby prijali vieru v neho. Služba môže byť účinným spôsobom evanjelizácie, pretože nám umožňuje byť prítomnými v životoch ľudí, prejaviť im lásku a starostlivosť a zdieľať s nimi svoje svedectvo o tom, ako nás Ježiš zmenil.

Pri službe evanjelizácie je dôležité byť citlivý k potrebám a situáciám druhých ľudí. Je to proces budovania vzťahov, počúvania a porozumenia ich životných skúseností.

Okrem toho môžeme evanjelizovať aj skrze svoje životné príklady, žijúc ako nasledovníci Krista a prejavujúc jeho lásku vo všetkých oblastiach nášho života. To môže byť prostredníctvom láskyplného jednania, pomoci druhým v ich potrebách, vychádzania v ústrety, odpúšťania a budovania zdravých vzťahov.

V konečnom dôsledku je služba a evanjelizácia v Cirkvi povolaním každého kresťana. Je to spôsob, ako žiť prečo najlepšieho príkladu Ježiša a prinášať svetlo a nádej ľuďom v našom okolí.

Príďte sa o tomto porozprávať s apoštolským nunciom na Slovensku.

Dom Quo vadis

#abuba #bratislavskaarcidieceza #diskusija


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Št jún 8 , 2023
Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 9. týždeň v Cezročnom období (od 5. do 11. júna 2023): Pondelok 5. júna – Sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka (spomienka) – sv. omša o 7:30 h Utorok 6. júna – Utorok 9. týždňa v Cezročnom období […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto