Apoštolský nuncius Mons. Giacomo Guido Ottonello oslávil 75. narodeniny Životné jubileum 75 rokov oslávil apoštolský nuncius na…

Apoštolský nuncius Mons. Giacomo Guido Ottonello oslávil 75. narodeniny

Životné jubileum 75 rokov oslávil apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello. Pri tejto príležitosti slávil v pondelok 30. augusta 2021 ďakovnú svätú omšu s kňazmi a biskupmi na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.

Mons. Giacomo Guido Ottonello sa narodil 29. augusta 1946 neďaleko Janova, v severotalianskej oblasti Ligúria. Kňazskú vysviacku prijal pred okrúhlymi 50 rokmi, 29. júna 1971. Získal doktorát z teológie a v roku 1980 vstúpil do diplomatických služieb Svätej stolice. Postupne pracoval na pápežských zastupiteľstvách v Pakistane, Salvádore, Libanone, Francúzsku, Španielsku a Poľsku. Ako apoštolský nuncius pôsobil v Paname a v Ekvádore. Za nuncia na Slovensku ho vymenoval Svätý Otec František 1. apríla 2017.

Na pôdu nunciatúry v Bratislave, kam zakrátko zavíta aj Svätý Otec František, prišlo apoštolskému nunciovi arcibiskupovi Ottonellovi pri príležitosti jeho 75. narodenín spoločne zablahoželať 16 slovenských biskupov, medzi ktorými nechýbal ani trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch a emeritný arcibiskup Mons. Ján Sokol.


Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Posted in Nezaradené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

U školských sestier v Beckove zorganizovali spomienku na „Akciu R“

Ne sep 12 , 2021
Minulý rok sa kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii nemohla uskutočniť spomienková slávnosť pri príležitosti 70. výročia snahy komunistického režimu o likvidáciu rehoľného života na Slovensku. Preto si sestry Akciu R a udalosti z roku 1950 pripomenuli v sobotu 28. augusta 2021 v Beckove. Viac čítajte tu: BECKOV 30. augusta 2021 – […]