Arcibiskup Ján Orosch slúžil svätú omšu za pokoj a mier na Ukrajine i vo svete

Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch dnes (v nedeľu 27. februára 2022) na poludnie slávil v Katedrále sv. Jána Krstiteľa svätú omšu za pokoj a mier na Ukrajine i vo svete.

Trnavský arcibiskup Ján Orosch už od momentu vypuknutia vojny na Ukrajine intenzívne sleduje všetky prichádzajúce smutné správy o vyhrotenej situácii u našich východných susedov. „Tieto správy mu spôsobujú obrovskú bolesť v srdci podobne ako i každému jednému z jeho najbližších spolupracovníkov arcibiskupskej kúrie,“ povedal pre TO ABU hovorca Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík.

V úvode dnešnej svätej omše v katedrále trnavský arcibiskup Ján Orosch pozval všetkých veriacich, aby sa v úmysle, na ktorý slávil túto svätú omšu, zjednotili spolu s ním a ostatnými biskupmi Slovenska, aby čo najskôr utíchli zbrane a nastal opäť mier.

(…)

„Modlime sa každý deň za skončenie vojny. Vkladajme túto prosbu do svätých omší a Eucharistických adorácií, obetujme na tento úmysel pravidelne svätý ruženec. Každý piatok sa za ukončenie konfliktu postime a na blížiacu sa Popolcovú stredu nech je prísny pôst vyjadrením nášho zjednotenia s modlitbou Svätého Otca za obnovenie mieru na Ukrajine,“ napísali biskupi Slovenska.

Túto prosbu adresoval na konci svätej omše všetkým veriacim Trnavskej arcidiecézy i generálny vikár Peter Šimko, ktorý pri čítaní nedeľných katedrálnych oznamov apeloval na toto naše spojenie sa so Svätým Otcom na Popolcovú stredu prostredníctvom prísneho pôstu obetovaného za obnovenie mieru na Ukrajine.


TRNAVA 27. februára 2022 – Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch dnes na poludnie slávil v Katedrále sv. Jána Krstiteľa svätú omšu za pokoj a mier na Ukrajine i vo svete.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Rehoľníci poskytnú rodinám utečencov ubytovanie v kláštoroch

Ne feb 27 , 2022
Rada Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku sa na svojom zasadaní zaoberala krízovou situáciou, ktorá vznikla na Ukrajine. Keďže Ježiš vyhlásil tých, ktorí šíria pokoj za blahoslavených a nazval ich Božími synmi, aj všetci zasvätení na Slovensku sa chcú stať šíriteľmi tohoto pokoja. Preto rehoľníci a rehoľníčky opäť poskytnú ubytovacie […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto