Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na týždeň oktávy po Narodení Pána (od 27. decembra 2021 do 2. januára 2022):

Pondelok 27. decembra – Sv. Jána, apoštola a evanjelistu (sviatok)
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 28. decembra – Sv. Neviniatok, mučeníkov (sviatok)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 29. decembra – Piaty deň v oktáve Narodenia Pána
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 30. decembra – Šiesty deň v oktáve Narodenia Pána
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 31. decembra – Siedmy deň v oktáve Narodenia Pána
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 16:30 h – S POĎAKOVNOU POBOŽNOSŤOU NA KONCI ROKA

Sobota 1. januára 2022 – PANNY MÁRIE BOHORODIČKY (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

Nedeľa 2. januára 2022 – DRUHÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. Na základe nariadenia Vlády Slovenskej republiky sú od 10.12.2021 čiastočne sprístupnené bohoslužby v režime OP (očkovaní a prekonaní nie starší ako 180 dní). Limit účastníkov na bohoslužbách je obmedzený. Nakoľko plocha katedrálneho chrámu presahuje 450 m2 na bohoslužbe, môžu byť veriaci v režime 1 osoba na 15 m2. Pri vstupe do kostola si prosím pripravte COVID PAS alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia na kontrolu. Kostol bude otvorený 20 minút pred svätou omšou. V kostole treba dodržiavať: • povinné nosenie respirátora • dezinfekciu rúk pri vstupe • nepoužívať sväteničky ani modlitebné knižky • nepodávať si ruky • sväté prijímanie prijímať do rúk • nevstupovať, ak máte nariadenú karanténu alebo príznaky respiračného ochorenia. Ďakujeme za vašu trpezlivosť a rešpektovanie pravidiel pre dobro a zdravie nás všetkých.

2. V piatok 31. decembra bude svätá omša o 16:30 h spojená s ďakovnou pobožnosťou na konci starého občianskeho roka.

3. Budúca sobota – slávnosť Panny Márie Bohorodičky – je prvou v mesiaci. Budeme sláviť Fatimskú pobožnosť pred vyloženou Oltárnou sviatosťou. Pobožnosť sa začína o 6:40 h, po nej bude svätá omša.

4. Konferencia biskupov Slovenska vydala 1. apríla 2021 promulgačný dekrét tretieho typického slovenského vydania Rímskeho misála (prot. č. 127/2021), ktorým stanovila jeho záväzné používanie od 1. januára 2022. Nové slovenské vydanie Rímskeho misála zavádza zmeny v liturgických textoch, ktoré sú súčasťou aj iných liturgických kníh. Nakoľko niektoré zmeny sa týkajú aj odpovedí veriaceho ľudu, pripravili sme vám brožúrku s novými textami, ktorú si nájdete od 1. januára 2022 na laviciach, aby ste sa s novými textami zoznámili. Brožúrky si môžete zobrať aj domov.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Katechéza: Sv. Jozef - prenasledovaný a odvážny migrant

St dec 29 , 2021
Sv. Jozef ako prenasledovaný a odvážny migrant. Túto tému si zvolil pápež František pre pokračovanie cyklu katechéz o patrónovi Cirkvi. Pri generálnej audiencii poukázal na odvahu sv. Jozefa pri úteku Svätej rodiny do Egypta. Predniesol aj modlitbu k sv. Jozefovi. Vatican News TK KBS Sv. Jozef ako prenasledovaný a odvážny […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto