Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na Vianočný týždeň (od 3. do 9. januára 2022):

Pondelok 3. januára – Pondelok vo Vianočnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 4. januára – Utorok vo Vianočnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 5. januára – Streda vo Vianočnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 6. januára – ZJAVENIE PÁNA (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

Piatok 7. januára – Piatok po Zjavení Pána (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 8. januára – Sobota po Zjavení Pána (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 9. januára – KRST PÁNA (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. Vo štvrtok 6. januára, na slávnosť Zjavenia Pána, budeme pri všetkých svätých omšiach požehnávať trojkráľovú vodu, kriedu a tymián.

2. Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Spovedať budeme pred svätou omšou.

3. Budúcou Nedeľou Krstu Pána sa končí Vianočné obdobie a začína sa prvá časť Obdobia cez rok (pred Pôstnym obdobím).

4. Konferencia biskupov Slovenska vydala 1. apríla 2021 promulgačný dekrét tretieho typického slovenského vydania Rímskeho misála (prot. č. 127/2021), ktorým stanovila jeho záväzné používanie od 1. januára 2022. Nové slovenské vydanie Rímskeho misála zavádza zmeny v liturgických textoch, ktoré sú súčasťou aj iných liturgických kníh. Nakoľko niektoré zmeny sa týkajú aj odpovedí veriaceho ľudu, pripravili sme vám brožúru s novými textami, ktorú si nájdete od 1. januára 2022 na laviciach, aby ste sa s novými textami zoznámili. Brožúrky si môžete zobrať tiež domov.

5. Na základe nariadenia Vlády Slovenskej republiky sú od 19.12.2021 čiastočne sprístupnené bohoslužby v režime OP (očkovaní a prekonaní nie starší ako 180 dní). Limit účastníkov na bohoslužbách je obmedzený. Nakoľko plocha katedrálneho chrámu presahuje 450 m2 na bohoslužbe, od 23. decembra 2021 môžu byť veriaci v režime 1 osoba na 15 m2, čo v tomto našom chráme predstavuje 110 ľudí. Pri vstupe do kostola si prosím pripravte COVID PAS alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia na kontrolu. Kostol bude otvorený 20 minút pred svätou omšou. V kostole treba dodržiavať: • povinné nosenie respirátora • dezinfekciu rúk pri vstupe • nepoužívať sväteničky ani modlitebné knižky • nepodávať si ruky • sväté prijímanie prijímať do rúk • nevstupovať, ak máte nariadenú karanténu alebo príznaky respiračného ochorenia. Ďakujeme za vašu trpezlivosť a rešpektovanie pravidiel pre dobro a zdravie nás všetkých.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Misionárka v Južnom Sudáne hovorí o „vianočnom zázraku“ v diecéze Malakal - Vatican News

St jan 5 , 2022
„Pred Vianocami sa guvernér oblasti Murle rozhodol dobrovoľne vrátiť niekoľko stoviek kusov dobytka guvernérovi druhej etnickej skupiny. Keď sme sa to dozvedeli, povedali sme si: toto sú Vianoce. Je to jediný spôsob, ako sa môžeme dať opäť dokopy…“ V najmladšej krajine sveta, v Južnom Sudáne – ktorý je nezávislý od […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy