Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na týždeň po 7. veľkonočnej nedeli (od 30. mája do 5. júna 2022):

Pondelok 30. mája – Pondelok po 7. veľkonočnej nedeli (féria)
– Novéna k Duchu Svätému o 7:10 h
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 31. mája – Utorok po 7. veľkonočnej nedeli (féria)
– Novéna k Duchu Svätému o 7:10 h
– sv. omša o 7:30 h

Streda 1. júna – Sv. Justína, mučeníka (spomienka)
– Novéna k Duchu Svätému o 7:10 h
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 2. júna – Štvrtok po 7. veľkonočnej nedeli (féria)
– Novéna k Duchu Svätému o 7:10 h
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 3. júna – Sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov (spomienka)
– Novéna k Duchu Svätému o 7:10 h
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 4. júna – O Nepoškvrnenom Srdci Panny Márie (votívna)
– modlitba sv. ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 5. júna – NEDEĽA ZOSLANIA DUCHA SVÄTÉHO (slávnosť)
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. ZBIERKA NA KATOLÍCKE MASMÉDIÁ: V dnešnú nedeľu sa uskutočňuje zbierka na katolícke masmédiá. Za vaše milodary vyslovujeme úprimné Pán Boh odmeň.

2. NOVÉNA K DUCHU SVÄTÉMU: Počas celého týždňa do Nedele Zoslania Ducha Svätého sa pred svätou omšou modlíme deviatnik k Duchu Svätému. Deviatnik začína o 7:10 h. Po ňom slávime svätú omšu.

3. LETNÉ KÁNTROVÉ DNI: Na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu sú letné kántrové dni. Záväzný je jeden deň. V katedrálnom chráme budeme sláviť letné kántrové dni v stredu 1. júna 2022. Obsahom letných kántrových dní sú prosby za jednotu kresťanov alebo za duchovné povolania.

4. FATIMSKÁ SOBOTA: Budúca sobota je prvou sobotou v mesiaci. Pozývame vás na Fatimskú pobožnosť pred vyloženou Oltárnou sviatosťou. Pobožnosť začína o 6:40 h. Po nej bude svätá omša.

5. PRVOPIATKOVÝ TÝŽDEŇ: Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Sviatosť zmierenia budeme vysluhovať pol hodinu pred svätou omšou, v prípade potreby aj po nej.

6. UKONČENIE VEĽKONOČNÉHO OBDOBIA: Budúcou nedeľou Zoslania Ducha Svätého sa končí Veľkonočné obdobie a pokračuje Obdobie cez rok. Od nasledujúceho dňa sa modlíme modlitbu Anjel Pána. Úplné odpustky môže získať veriaci, ktorý sa zúčastní na verejnom speve alebo recitovaní hymnu „Veni, Creator“ na slávnosť Zoslania Ducha Svätého, za zvyčajných podmienok.

7. PRIMÁTOR MESTA ZRUŠIL PARKOVANIE PRI KATEDRÁLE: Primátor mesta Trnava zrušil z jedného dňa na druhý, v stredu 25. mája 2022, bez akéhokoľvek predchádzajúceho oznámenia parkovisko pre osobné motorové vozidlá, ktoré dlhé roky slúžilo pre parkovanie a obsluhu katedrálneho chrámu. Terajší stav dopravnej situácie je nastavený tak, že ani obslužné osobné motorové vozidlá, ktoré zabezpečujú chod katedrály, nemôžu zaparkovať a preniesť do kostola potrebné veci. Mrzí nás táto situácia, hlavne kvôli starším a chorým, ktorí mali takto bližšie do kostola. Snažili sme sa túto situáciu zvrátiť späť, ale mesto Trnava pod vedením pána primátora nebolo ochotné túto situáciu vyriešiť. Preto vás prosíme, aby ste svoje motorové vozidlá neparkovali pri katedrálnom chráme a zbytočne pokutami neprichádzali o svoje finančné prostriedky.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Program arcibiskupa

St jún 1 , 2022
Máme pre vás aktualizovaný výber z programu trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha na 22. týždeň (od 30. mája do 5. júna 2022): Pondelok 30. mája 2022 – o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu – o 10.00 h prijme na audiencii riaditeľa Diecézneho školského úradu […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy