Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 10. týždeň v Cezročnom období (od 6. do 12. júna 2022):

Pondelok 6. júna – Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi (spomienka)
– modlitba sv. ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 7. júna – Utorok 10. týždňa v Cezročnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 8. júna – Streda 10. týždňa v Cezročnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 9. júna – NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, NAJVYŠŠIEHO A VEČNÉHO KŇAZA (sviatok)
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 10. júna – Piatok 10. týždňa v Cezročnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 11. júna – Sv. Barnabáša, apoštola (spomienka)
– modlitba sv. ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 15:30 h – KŇAZSKÁ VYSVIACKA

Nedeľa 12. júna – JEDENÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ – NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE (slávnosť)
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. UKONČENIE VEĽKONOČNÉHO OBDOBIA: Dnešnou nedeľou Zoslania Ducha Svätého sa končí Veľkonočné obdobie. Od zajtra sa modlíme modlitbu Anjel Pána. Úplné odpustky môže získať veriaci, ktorý sa zúčastní na verejnom speve alebo recitovaní hymnu Veni Creator na slávnosť Zoslania Ducha Svätého za zvyčajných podmienok.

2. SVÄTÁ OMŠA SPOJENÁ S KŇAZSKOU VYSVIACKOU: Budúcu sobotu 11. júna o 15:30 h bude slávená v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa svätá omša spojená s kňazskou vysviackou. Pre Trnavskú arcidiecézu budú vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou otca arcibiskupa Mons. Jána Oroscha vysvätení štyria novokňazi. Modlime sa za nich a ďakujme Pánu Bohu za nových služobníkov Cirkvi.

3. SPOLOČNÁ MODLITBA SVÄTÉHO RUŽENCA: Svätý ruženec sa v tomto týždni budeme spoločne modliť od 7:00 h v pondelok na sviatok Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi a v sobotu.

4. LITÁNIE K NAJSVÄTEJŠIEMU SRDCU JEŽIŠOVMU: Mesiac jún je zasvätený Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Litánie k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu sa budeme spoločne modliť počas júna pred svätou omšou od 7:10 h.

5. SLÁVNOSŤ BOŽIEHO TELA – CELOMESTSKÁ EUCHARISTICKÁ PROCESIA: Už dnes vás pozývame na slávnosť Božieho Tela spojenú s eucharistickou procesiou ulicami mesta Trnava, ktorá sa uskutoční v nedeľu 19. júna 2022 so začiatkom svätej omše o 9:30 h v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Pozývame vás, aby sme po pandémii znovu spoločne vykročili s Kristom ulicami mesta Trnava.

6. SLÁVNOSŤ NARODENIA SV. JÁNA KRSTITEĽA – STOROČNICA VZNIKU TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRY: Už dnes vás pozývame aj na slávnostnú svätú omšu zo slávnosti sv. Jána Krstiteľa a zároveň storočnice vzniku Trnavskej apoštolskej administratúry, ktorá sa uskutoční v piatok 24. júna so začiatkom svätej omše o 9:30 h. Srdečne vás pozývame.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Vznešené meno (Nedeľa Najsvätejšej Trojice) Spoločne kráčať (Syn odos) Boh si vystačí sám, Je úplne dokonalý a nič viac nepotr...

So jún 11 , 2022
Vznešené meno (Nedeľa Najsvätejšej Trojice) Spoločne kráčať (Syn odos) Boh si vystačí sám, Je úplne dokonalý a nič viac nepotrebuje. A práve preto privádza do úžasu a k bázni poznanie, že Trojica, ktorá je plná láskyplných vzťahov, vzájomného darovania sa a dokonalosti, sa rozhodla mať niekoho mimo seba, s kým […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto