Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 34. týždeň v Cezročnom období (od 22. do 28. novembra 2021):

Pondelok 22. novembra – Sv. Cecílie, panny a mučenice (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 23. novembra – Sv. Klimenta I., pápeža a mučeníka (ľubovoľná spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 24. novembra – Sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza, a spoločníkov, mučeníkov (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 25. novembra – Sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice (ľubovoľná spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 26. novembra – Piatok 34. týždňa v Cezročnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 27. novembra – Panny Márie v sobotu (ľubovoľná spomienka)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 28. novembra – PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. Dnešná nedeľa je poslednou nedeľou cirkevného roka. Po svätých omšiach sa dnes koná pred vyloženou Oltárnou sviatosťou obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na slávnosť Krista Kráľa, môže získať za obvyklých podmienok úplne odpustky.

2. Budúca nedeľa je Prvou adventnou nedeľou. Začína sa nový cirkevný rok. Pri všetkých svätých omšiach budeme požehnávať adventné vence. Pred svätými omšami si ich môžete položiť na lavičky, ktoré budú pripravené v presbytériu.

3. Na budúcu nedeľu sa koná celoslovenská jesenná zbierka na charitu. Pán Boh zaplať za Vaše dary.

4. Pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu na Slovensku verejná autorita – vláda Slovenskej republiky vydala aktualizáciu COVID automatu, ktorého sa týka aj nariadenie obmedzení na bohoslužbách. Od 22. septembra 2021 čiže od pondelka (v bordovej farbe COVID automatu, v ktorej sa nachádza aj Trnavský kraj) sa môžu zúčastniť bohoslužieb iba osoby, ktoré sú podľa COVID automatu v režime OP teda očkovaní a prekonaní (180 dní po prekonaní ochorenia). V kostole môže byť na svätej omši prítomných 100 osôb očkovaných alebo po prekonaní ochorenia. Pred vstupom do kostola je potrebné sa preukázať platným COVID PASOM alebo potvrdením o prekonaní ochorenia nie starším ako 180 dní. Naďalej je povinný zoznam účastníkov a dodržiavanie prísnych protipandemických opatrení, dezinfekcia rúk, nosenie respirátora, rozostupy. Osoby, ktoré majú príznaky respiračného ochorenia majú zostať v domácej izolácii. Prosíme o dodržiavanie tohto nariadenia, ktoré by nemalo byť pre nás kresťanov len nariadením verejnej autority, ale aj – ako vyzvali otcovia biskupi – prejavom lásky a zodpovednosti k blížnemu. Nariadenie je zatiaľ vydané na 3. týždne.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Slovenskí biskupi napísali list mladým k Týždňu Cirkvi pre mladých

Ne nov 21 , 2021
Slovenskí biskupi napísali list mladým k Týždňu Cirkvi pre mladých a 36. svetovému dňu mládeže. V plnom znení si ho môžete prečítať tu: BRATISLAVA 20. novembra 2021 – Slovenskí biskupi napísali list mladým k Týždňu Cirkvi pre mladých a 36. svetovému dňu mládeže. Prinášame vám ho v plnom znení: Autor […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy