Bývalý anglikánsky biskup vysvetľuje, prečo sa stal katolíkom

BÝVALÝ ANGLIKÁNSKY BISKUP SA STAL KATOLÍKOM

Ako člen ordinariátu pre bývalých anglikánov som vstúpil do plného spoločenstva s Katolíckou cirkvou, pričom zachovávam to, čo mám na anglikanizme najradšej: krásu liturgie, lásku k Biblii a pastoračnú oddanosť spoločenstvu, píše Michael Nazir-Ali , donedávna jeden z najdôležitejších biskupov anglikánskeho spoločenstva vo Veľkej Británii. V týchto dňoch sa stal katolíkom a koncom tohto mesiaca bude vysvätený za katolíckeho kňaza.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211019041


Ako člen ordinariátu pre bývalých anglikánov som vstúpil do plného spoločenstva s Katolíckou cirkvou, pričom zachovávam to, čo mám na anglikanizme najradšej: krásu liturgie, lásku k Biblii a pastoračnú oddanosť spoločenstvu, píše Michael Nazir-Ali , donedávna jeden z najdôle….

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ve věku 91 let zemřel P. Edward Górecki, rodák ze Stonavy

Št okt 21 , 2021
Ve věku 91 let zemřel P. Edward Górecki, rodák ze Stonavy Polsko – Dne 18. října zemřel ve věku 91 let P. Edward Gorecki, rodák ze Stonavy a bývalý vedoucí Katedry církevního práva na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Pohřeb zesnulého kněze se uskuteční 25. října v 11.00 […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto