Cesta radosti Čo znamená „vstať z mŕtvych“? (2. pôstna nedeľa) Biblické texty tejto nedele mi hovoria veľa o zmŕtvychvstaní. O…

Cesta radosti
Čo znamená „vstať z mŕtvych“? (2. pôstna nedeľa)

Biblické texty tejto nedele mi hovoria veľa o zmŕtvychvstaní. O tom, že Boh je pánom života a smrti. Nie v zmysle nejakej osudovosti, ale pánom láskavým a štedrým. Veď daroval život Izákovi, ktorý ani nemusel pri obetovaní zomrieť. Vrátil život Ježišovi, ktorý zomrel pre zlobu ľudí. Aj mne už daroval 371 dní odvtedy, čo som sa dozvedel, že som nevyliečiteľne chorý. Z každého zla, ktoré dovolil, aby sa stalo, dokázal získať obrovské dobro, ktoré mnohonásobne prevyšuje Zlým zamýšľané zlo. Veď záchrana Izáka umožnila celé dejiny vyvoleného národa. Utrpenie, smrť a vzkriesenie Ježiša zas priniesla záchranu všetkým ľuďom. (Aká škoda, že mnohí o tom nevedia, a mnohí, ktorí aj vedia, ju odmietajú…)
Moje zmŕtvychvstanie je moja nádej. Lebo bude prejavom lásky Boha ku mne. Keď mi daroval Ježiša, svojho Syna, vari mi odmietne večný život, ak po ňom túžim, ak preň žijem?
Ak by nebolo zmŕtvychvstania, tak by všetko stratilo zmysel, cieľ, dôvod existencie. Ale Ježiš vstal z mŕtvych a aj my vstaneme. Preto má význam úsilie o zmenu zmýšľania, preto má zmysel pôst, modlitba a almužna, preto má cenu každá obeta a skutky lásky.
Zmŕtvychvstanie. Bude chvíľou, keď vo svojom vlastnom tele, vlastnými očami uvidím Boha. Mám nádej, že v tej chvíli uvidím veľký úsmev Otca, zažijem Ježišovo objatie, budem vrchovato naplnený Duchom. Pre toto sa oplatí žiť, zápasiť, trpieť…, spievať. „Pred tvárou Pána budem kráčať v krajine žijúcich“ (Ž 116, 9).

Písať na začiatku Pôstneho obdobia o zmŕtvychvstaní sa môže zdať predčasné, nelogické… Ale nie je to tak. Zmŕtvychvstanie je pre pôst kľúčové, lebo dáva nášmu pokániu nielen zmysel a cieľ, ale aj motiváciu. Pokúsme sa počas týchto dní utvrdiť vo vlastnej viere vo vzkriesenie mŕtvych, no tiež niekoho priviesť k túžbe žiť večne, vstať z mŕtvych a uvidieť Boha…

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska 🙏 ... Bolestná Matka Božia, uč ma kráčať cestou lásky. (Krížová cesta malých duší)

So feb 24 , 2024
Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska 🙏 … Bolestná Matka Božia, uč ma kráčať cestou lásky. (Krížová cesta malých duší) Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto