Chorí sú v srdci Cirkvi, prosím, nezabúdajme na nich, píše predseda KBS

Chorí sú v ❤️ Cirkvi

Nie je dobre byť človeku samému, píše v posolstve k 32. Svetovému dňu chorých (11. februára 2024) pápež František. „Pripomína nám, že chorí sú v srdci Cirkvi. Prosím, nezabúdajme na nich,“ píše pri tejto príležitosti košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober.

„Pápež František nám pripomína, že chorí, slabí a chudobní musia byť aj v centre našej ľudskej pozornosti a pastoračnej starostlivosti. Chcem povzbudiť všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom slúžia chorým, aby im okrem zdravotnej starostlivosti, poskytli každý deň dobré slovo, úsmev, hoci aj cez slzy, dobrú radu a potešenie. Zároveň by som povzbudil tých, ktorí stoja v prvej línii. Vážim si službu lekárov, zdravotníkov i našich kňazov v nemocniciach. Je potrebná a užitočná. Ďakujem im za to, že vzbudzujú dôveru, pozbavujú strachu a najmä upevňujú vieru v uzdravenie a hlavne vo večný život,“ uviedol arcibiskup Bober.


„Pripomína nám, že chorí sú v srdci Cirkvi. Prosím, nezabúdajme na nich,“ píše pri tejto príležitosti košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Farské oznamy (11. február 2024) – Farnosť Svätej rodinyFarnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.) on Facebook

Ne feb 11 , 2024

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy