Deti z Brazzaville napísali pápežovi Františkovi

DETI NAPÍSALI PÁPEŽOVI FRANTIŠKOVI

Potom, čo desaťročný postihnutý chlapec podnietil pápeža Františka k podstatnému dodatku počas stredajšej katechézy, informujú vatikánske médiá o ďalšom prejave detské bezprostrednosti.

Konžské deti zo sirotinca Foyer Nazareth na predmestí Brazzaville napísali pápežovi Františkovi, ako by to bola tá najnormálnejšia vec na svete. A nevadilo, že nepoužili elegantný listový papier, ale len list zo štvorčekovaného zošita. Františkova odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

Obyvatelia sirotinca pápeža žiadali o pomoc pri kúpe liekov, ktoré sa nedajú v Konžskej republike zohnať, alebo sú neúmerne drahé. Najmä ide o lieky na drepanocytózu, genetické ochorenie krvi. Z pápežovho poverenia boli prostredníctvom almužníka kardinála Krajewského a apoštolskej nunciatúry, lieky začiatkom októbra včas doručené vedúcej sirotinca, 36 ročnej konžskej rehoľníčke Elise Vouakouanitou.

Táto žena potom spolu s deťmi vzala ďalší list štvorčekovaného papiera, aby pápežovi napísali poďakovanie. „Vďaka tomuto gestu sme pochopili, že názov vašej poslednej encykliky nie sú len prázdne slová, ale je to váš pracovný program a poslanie, ktorý ste prijal Kristovom menom pre celú Cirkev.”

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211021032


Potom, čo desaťročný postihnutý chlapec podnietil pápeža Františka k podstatnému dodatku počas stredajšej katechézy, informujú vatikánske médiá o ďalšom prejave detské bezprostrednosti.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež zaslal lieky do detského domova v Konžskej republike - Vatican News

Št okt 21 , 2021
Svätý Otec zaslal prostredníctvom svojho almužníka Mons. Krajewského a nunciatúry lieky detským sirotám do Konžskej republiky. Odpovedal tak na ich prosbu vyjadrenú v liste. Svätý Otec zaslal prostredníctvom svojho almužníka Mons. Krajewského a nunciatúry lieky detským sirotám do Konžskej republiky. Odpovedal tak na ich … Autor správy, foto a správu […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto