Deviatnik k blahoslavenému Titusovi Zemanovi – 1. deň

1. deň deviatnika: KRESŤANSKÁ RODINA
Zo Svätého písma
„A keď vykonali všetko podľa Pánovho zákona, vrátili sa do Galiley, do svojho mesta Nazareta. Chlapec rástol a mocnel, plný múdrosti, a Božia milosť bola na ňom. Potom sa s nimi vrátil do Nazareta a bol im poslušný. A jeho matka zachovávala všetky slová vo svojom srdci. A Ježiš sa vzmáhal v múdrosti, veku a v obľube u Boha i u ľudí.“ (Lk 2, 39-40, 51-52)

Život Zemanovcov vo Vajnoroch
Agnesa, mama dona Titusa, viedla deti k viere v Pána Boha už od narodenia. Rovnako ich viedla k úcte k Panne Márii a láske k rodine a blížnym. Ráno si všetci pekne kľakli a začali sa spolu modliť. Otec Ján vytváral atmosféru lásky a jednoty. Svokor neraz povedal: „U vás je veselo a žijete ako skutočná rodina.“ Rodičia dona Titusa s láskou a zodpovednosťou vychovali spolu 10 detí. Titus sa im narodil 4. januára 1915, ako prvý.

Modlitba
Pane Ježišu, teraz, keď manželstvo a rodina sú ohrozované duchom individualizmu, egoizmu a pohodlia, prosíme ťa, daruj nám svätých manželov a rodiny. Manželia nech sú naplnení láskou a veľkodušným rodičovstvom, aby boli pre okolie vzorom nadšeného a radostného kresťanského života a v rodinách nech vládne láska a jednota, ako to bolo v rodine, v ktorej vyrastal blahoslavenýTitus Zeman.

Meditácia
Život nazaretskej rodiny prekypoval hlbokou láskou, jednotou a obetou. Veľmi sa milovali, držali spolu, a vedeli spolu prinášať aj veľké obete. Z dnešných manželstiev a rodín sa vytráca zmysel pre skutočnú nezištnú lásku, jednotu a askézu. Každý hľadá cestu uspokojovania si svojich vlastných túžob a chúťok. Rodia sa tým napätia a rozvody. Pán nás aj dnes volá budovať „novú civilizáciu lásky“, ktorá začína prežívaním a odovzdávaním viery a lásky deťom v rodinách.

Blahoslavený Titus, citlivý na Ducha Svätého v Božom slove neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, múdry a rozvážny učiteľ mladých neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, tvorivo vynaliezavý v službe Cirkvi neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, hľadajúci riešenie v každej situácii neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, verný ctiteľ sv. Jozefa a Panny Márie neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, pripravený obetovať sa za bratov neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, odvážne hľadajúci správny smer neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, pokorne znášajúci utrpenie za bratov neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, nachádzajúci útechu v pohľade na kríž neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, patrón hľadajúcich svoje povolanie neodpočívaj a pomáhaj nám

Vaše svedectvá piste na:
blahoslaveny.titus@saleziani.sk

Autor správy, foto a správu publikoval saleziani.sk on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🙏Dnes začíname deviatnik k blahoslavenému Titusovi Zemanovi.🙏 👏Titus s nadšením a ohromným rizikom pomáhal svojim mladším spolu...

Št dec 30 , 2021
🙏Dnes začíname deviatnik k blahoslavenému Titusovi Zemanovi.🙏 👏Titus s nadšením a ohromným rizikom pomáhal svojim mladším spolubratom splniť si sen. Chcel, aby plnohodnotne prežívali svoje povolanie. 🔎 Ak chceš pomôcť a vyprosiť niekomu svetlo v objavovaní svojho povolania, si tu správne. 👨‍👩‍👦 Rodičia, ak sa modlíte za povolanie svojich detí, […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto