Deviatnik k blahoslavenému Titusovi Zemanovi -8. deň

8. deň deviatnika: KŇAZ A SALEZIÁN AJ VO VÄZENÍ
Zo Svätého písma
„Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ (1 Kor 13, 1-7)

Aj vo väzení plnil svoje poslanie
Don Titus počas svojho pobytu vo väzení okrem odpustenia prenasledovateľom a pokorného utrpenia bol aj mužom činu. Keď sa dalo, spoluväzňom vysvetľoval Božie pravdy a vysluhoval sviatosť zmierenia. Niekoľkých spoluväzňov, ktorí prijali vieru, aj pokrstil. Tajne slúžil svätú omšu, aby mohol prijímať Eucharistiu on i jeho spoluväzni. Na nútených prácach počas väzenia plnil normy až na 175 %, aby pomohol tým, ktorí nevládali.

Modlitba
Všemohúci Bože, zošli nám Ducha Svätého a zapáľ naše srdcia ohňom svojej lásky, aby sme vždy zmýšľali a konali, ako sa tebe páči, a úprimne ťa milovali v našich bratoch a sestrách. Skrze Krista, nášho Pána.

Meditácia
Niet miesta ani okolností, v ktorých by sa nedala sprítomňovať Ježišova láska. Poslanie kňaza sa môže plniť aj počas najväčšieho prenasledovania Cirkvi. Vždy je to otázka lásky, odvahy a vynaliezavosti.

Modlitba za svätorečenie blahoslaveného Titusa Zemana:

Všemohúci Bože,
ty si si vyvolil svojho služobníka Titusa Zemana, aby nasledoval charizmu svätého Jána Bosca. Pod ochranou Panny Márie, Pomocnice kresťanov, sa stal kňazom a vychovávateľom mládeže. Žil podľa Božích prikázaní a pre svoju priateľskú povahu a ochotu pomôcť bol obľúbený medzi ľuďmi.
Keď nepriatelia Cirkvi siahli na ľudské práva a slobodu vyznania, kňaz Titus nestratil odvahu a vytrval na strane pravdy. Pre vernosť svojmu saleziánskemu povolaniu a obetavú službu Cirkvi bol väznený, zosmiešňovaný, ponižovaný a mučený, ale on neohrozene vzdoroval svojim mučiteľom. Všetko pretrpel z lásky a s láskou.
Prosíme ťa, večný Bože, osláv svojho verného sluhu Titusa, aby sme si ho mohli v Cirkvi uctievať ako svätého. Prosíme ťa o to skrze tvojho Syna Ježiša Krista a na príhovor jeho matky Panny Márie, Pomocnice kresťanov.
Amen.

Blahoslavený Titus, citlivý na Ducha Svätého v Božom slove neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, múdry a rozvážny učiteľ mladých neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, tvorivo vynaliezavý v službe Cirkvi neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, hľadajúci riešenie v každej situácii neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, verný ctiteľ sv. Jozefa a Panny Márie neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, pripravený obetovať sa za bratov neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, odvážne hľadajúci správny smer neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, pokorne znášajúci utrpenie za bratov neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, nachádzajúci útechu v pohľade na kríž neodpočívaj a pomáhaj nám
Blahoslavený Titus, patrón hľadajúcich svoje povolanie neodpočívaj a pomáhaj nám

Vaše svedectvá piste na:
blahoslaveny.titus@saleziani.sk

Autor správy, foto a správu publikoval saleziani.sk on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Veronika Rabada a Spevácky zbor sv. Romana Sladkopevca - Oj, verše, mij verše/Ой, верше, мій верше Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook

Št jan 6 , 2022
Dlhoočakávaný výsledok spolupráce s Veronikou Rabada uzrelo svetlo veríme že sa Vám bude páčiť 🎶🎵👇 https://www.youtube.com/watch?v=-E4hw050jNc&ab_channel=VERONIKARABADA #VašaVeronikaRabada______________________+421 940 643 544m.me/veronikarabadamanager@rabada.skhttp://www.rabada.sk/https://twitter.com/MusicRabadahttps://www…. Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy