Do krajnosti (Veľkonočná nedeľa) Hľadači Boha Počul som kedysi taký názor, že každý je podplatiteľný. Rozdiel je len v tom, ak…

Do krajnosti (Veľkonočná nedeľa)

Hľadači Boha

Počul som kedysi taký názor, že každý je podplatiteľný. Rozdiel je len v tom, akú sumu kto chce. Niekomu stačí 100 €, inému je málo milión.

A zrejme rovnako alebo podobne to platí v láske. Dokážeme milovať po určitú hranicu. Niekto prestane iného milovať, keď sa dotyčný na neho krivo pozrie, iný skončí s láskou pri spore o dedičstvo, ďalší, keď mu niekto siahne na deti… Boh miluje do krajnosti. Ježiša zradili a opustili. A Boh miluje. Odsúdili ho. A Boh miluje. Ježiš bol bičovaný, korunovaný tŕním, vysmievaný. A Boh miluje. Ide krížovou cestou. A Boh miluje. Pribijú ho na kríž. A Boh miluje. Ježiš na kríži zomiera. A Boh miluje.

Čo znamená „a Boh miluje“? Netrestá, nezúri, nezabíja, neničí… Naopak, všetko znáša. Lebo „láska všetko znáša… všetko vydrží“ (1 Kor 13, 7). Boh to všetko vydržal, lebo nás miluje. Do krajnosti. Neustále sa o nás aj stará! Nemá hranice pre svoju lásku – na rozdiel od nás.

Tieto sviatky sú aj na to, aby sme sa takej láske učili. Posunúť svoje hranice – zvládnuť aj to, čo by nás inokedy rozčúlilo, rozhnevalo, nadosmrti znepriatelilo… A pracovať na tom, aby to posunutie hraníc bolo trvalé. Ako to dokázať? S očami upretými na Ježiša – umučeného, lebo nás miloval do krajnosti. A zmŕtvychvstalého, lebo Otec miluje Ježiša. Dialóg lásky, ktorá nepozná hranice.

Zhrešil si niekedy? A ešte žiješ? To len preto, lebo Boh ťa miluje – do krajnosti. Radšej zomiera sám, než by nechal zomrieť teba.

Preto zvládneme znova a znova posúvať hranice svojej lásky, lebo v nás žije Boh, ktorý miluje bez hraníc, do krajnosti.

Toto v týchto dňoch slávime.

Kristus vstal z mŕtvych! Naozaj vstal z mŕtvych! Aleluja!

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Redemptoristi's post Redemptoristi on Facebook

So apr 8 , 2023
Naši spolubratia pátri Rasťo Dluhý a Peter Hertel sa včera zúčastnili v litovskom Kaunase, kde pôsobia, na procesii krížovej cesty s arcibiskupom. Tá bola akoby opätovným vstupom pápeža sv. Jána Pavla II. do Litvy. Na meditácie sa použili texty, ktorými sa Ján Pavol II. modlil v Koloseu počas krížovej cesty […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy