DOBROTIVÝ PATRÓN NAŠEJ FARNOSTI – SV. MIKULÁŠ „Najrealistickejší“ portrét svätého Mikuláša vznikol na liverpoolskej univerzite …Farnosť Jarovce on Facebook

DOBROTIVÝ PATRÓN NAŠEJ FARNOSTI – SV. MIKULÁŠ

„Najrealistickejší“ portrét svätého Mikuláša vznikol na liverpoolskej univerzite v roku 2014. Tento Mikulášov portrét bol utvorený pomocou systému rekonštrukcie tváre a 3D interaktívnej technológie vo Face Lab na Liverpoolskej univerzite pod vedením Johna Mooresa. Utvorili ho na základe kostrových a historických materiálov, ktoré sú k dispozícii.
Svätý Mikuláš bol biskupom v 4. stor. v lýcijskej Myre, dnes mesto Demre na južnom pobreží Turecka. Jeho dobrota ho preslávila. Svätec zomrel v roku 343. Jeho relikvie sa už od 11. stor. uchovávajú v katedrále v Bari na juhu Talianska. Nové zobrazenie používa najaktuálnejšie anatomické štandardy, údaje o hĺbke tkaniva a CGI techniky. Vyobrazenie zaujme okrem dobroty v tvári aj nosom. Zlomený nos sv. Mikuláša sa vraj zahojil asymetricky, čo dodáva charakteristický výraz celkovému vzhľadu jeho tváre.

Modlime sa: Bože, darca každého dobra, na príhovor svätého biskupa Mikuláša, patróna našej farnosti, pomáhaj nám v každej núdzi a chráň nás pred každým nešťastím; daj nám všetkým veľkodušné srdce, aby sme ochotne dávali iným, čo prijímame od teba, a tak bezpečne kráčali po ceste spásy. Skrze Krista nášho Pána. Amen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Chceme byt pre vás 🙏🏻Kláštor kapucínov Bratislava on Facebook

Po dec 6 , 2021
Chceme byt pre vás 🙏🏻

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy