DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – SVIATOK BOŽIEHO MILOSRDENSTVA (V TOMTO ROKU 2023 JU SLÁVIME 16. apríla) „KTO V TENTO DEŇ PRISTÚP…

DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – SVIATOK BOŽIEHO MILOSRDENSTVA (V TOMTO ROKU 2023 JU SLÁVIME 16. apríla)

„KTO V TENTO DEŇ PRISTÚPI K PRAMEŇU ŽIVOTA ( EUCHARISTIA ),“ POVEDAL KRISTUS, „DOSIAHNE ÚPLNÉ ODPUSTENIE HRIECHOV AJ TRESTOV.

V TENTO DEŇ JE OTVORENÉ VNÚTRO MÔJHO MILOSRDENSTVA.
VYLIEVAM CELÉ MORE MILOSTÍ NA DUŠE, KTORÉ SA PRIBLÍŽIA K PRAMEŇU MÔJHO MILOSRDENSTVA (…) NECH SA NEBOJÍ PRIBLÍŽIŤ KU MNE ŽIADNA DUŠA, HOCI BY JEJ HRIECHY BOLI AKO ŠARLÁT.“

ABY SME MOHLI VYUŽIŤ TIETO VEĽKÉ DARY, TREBA SPLNIŤ PODMIENKY POBOŽNOSTI K BOŽIEMU MILOSRDENSTVU (DÔVERA V BOŽIU DOBROTU A ČINNÁ LÁSKA K BLÍŽNEMU), AKO AJ BYŤ V STAVE MILOSTI POSVÄCUJÚCEJ (PO SVÄTEJ SPOVEDI) A HODNE PRIJAŤ SVÄTÉ PRIJÍMANIE. „ŽIADNA DUŠA NENÁJDE OSPRAVEDLNENIE,“ VYSVETLIL JEŽIŠ, „POKIAĽ SA S DÔVEROU NEOBRÁTI K MÔJMU MILOSRDENSTVU.

PRETO DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA MÁ BYŤ SVIATKOM MILOSRDENSTVA. KŇAZI MAJÚ V TENTO DEŇ HOVORIŤ DUŠIAM O MOJOM VEĽKOM A NEPRENIKNUTEĽNOM MILOSRDENSTVE.

————————————————————-
———————————————————–

SLOVA JEŽIŠA KRISTA : VŽDY, KEĎ BUDEŠ POČUŤ, AKO HODINY ODBÍJAJÚ TRETIU, PONOR SA CELÁ DO MÔJHO MILOSRDENSTVA, ZVELEBUJ A OSLAVUJ HO, VZÝVAJ JEHO VŠEMOHÚCNOSŤ PRE CELÝ SVET A ZVLÁŠŤ PRE ÚBOHÝCH HRIEŠNIKOV, LEBO V TEJTO CHVÍLI BOLO OTVORENÉ DOKORÁN PRE KAŽDÚ DUŠU.

V TEJTO HODINE VYPROSÍŠ VŠETKO PRE SEBA AJ PRE DRUHÝCH. JE TO HODINA, V KTOREJ SA DOSTALO MILOSTI CELÉMU SVETU – MILOSRDENSTVO ZVÍŤAZILO NAD SPRAVODLIVOSŤOU.

DCÉRA MOJA, SNAŽ SA V TEJTO HODINE VYKONAŤ SI KRÍŽOVÚ CESTU, AK TI TO DOVOLIA POVINNOSTI. AK SI NEMÔŽEŠ VYKONAŤ KRÍŽOVÚ CESTU, TAK VOJDI ASPOŇ NA CHVÍĽU DO KAPLNKY A UCTI SI MOJE SRDCE, KTORÉ JE PLNÉ MILOSRDENSTVA V NAJSVÄTEJŠEJ SVIATOSTI, A AK NEMÔŽEŠ VOJSŤ DO KAPLNKY, PONOR SA DO MODLITBY TAM, KDE SI, ASPOŇ NA KRÁTKU CHVÍĽU. ŽIADAM SI ÚCTU K MÔJMU MILOSRDENSTVU OD KAŽDÉHO STVORENIA.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Diecézna charita Žilina ponúka pracovné miesto

Pi apr 14 , 2023
Diecézna charita Žilina ponúka pracovné miesto Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto