Generálna audiencia: Pápež František zhrnul apoštolskú cestu do Marseille

GENERÁLNA AUDIENCIA S PÁPEŽOM FRANTIŠKOM

„Stredomorie musí byť posolstvom nádeje. (…) Je kolískou civilizácie a kolíska je pre život! Nie je prípustné, aby sa stalo hrobkou alebo miestom konfliktov.“ To sú slová z katechézy pápeža Františka, v ktorej zhrnul svoju 44. apoštolskú cestu. Do Marseille zavítal v dňoch 22. a 23. septembra, pri príležitosti podujatia Stredomorské stretnutia.

Pápež ako vždy osobitne pozdravil novomanželov, chorých, seniorov i mladých. Všetkým adresoval nasledovnú výzvu: „Dnešný deň liturgickej spomienky svätého Vincenta de Paul nám pripomína centrálnosť lásky k blížnemu. Vyzývam každého k pestovaniu postoja pozornosti k druhým a otvorenosti voči tým, ktorí vás potrebujú.“ Svätý Otec pozdravil aj pútnikov z Českej republiky, ktorí budú vo štvrtok sláviť sviatok svojho patróna svätého Václava pri jemu zasvätenom oltári v Bazilike sv. Petra.


„Stredomorie musí byť posolstvom nádeje. (…) Je kolískou civilizácie a kolíska je pre život! Nie je prípustné, aby sa stalo hrobkou alebo miestom konfliktov.“ To sú slová z katechézy pápeža Františka.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Timeline photos Redemptoristi on Facebook

St sep 27 , 2023
Dnes sa vo farnosti Diviaky nad Nitricou v okrese Prievidza začína obnova farských misií. Obnovu bude viesť tím P. Ivana Flimela. Tento čas bude zároveň aj duchovnou obnovou pre birmovancov vo farnosti. Prosíme vás o modlitbu za misionárov a celú farnosť!🙏 Autor správy, foto a správu publikoval Redemptoristi on Facebook […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy