Heslom novovymenovaného spišského biskupa bude veta Abba, Otče

Abba, Otče 🔥

„Myslím, že môžem prezradiť, že môj zámer je vybrať si biskupské heslo, ktoré bude znieť: „Abba Pater!“ Čiže abba to je vlastne otec. Aj preto, že som biblista a to je oslovenie, ktoré Ježiš ako prvé možno povedal v Getsemanskej záhrade, kde hovorí: Abba, Otče! Tebe je všetko možné, ak je možné odním odo mňa tento kalich, ale tvoja vôľa nech sa stane. A mne to tak prišlo, keď som premýšľal prijať menovanie, že som sa naozaj cítil v tej pozícii, ktorá mi pripomínala Getsemany, že aj Pán teraz odo mňa niečo čaká a ja hovorím: Abba, Otče! Takže preto chcem v poslušnosti povedať Otče, nech sa stane Tvoja vôľa,“ povedal pre Vatican News.


Heslom novovymenovaného spišského biskupa Františka Trstenského bude veta Abba, Pater (v preklade Abba, Otče) Oznámil to v rozhovore pre Beátu Dorkovú zo Slovenskej redakcie VaticanNews.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Generálna audiencia: Pápež František zhrnul apoštolskú cestu do Marseille

St sep 27 , 2023
GENERÁLNA AUDIENCIA S PÁPEŽOM FRANTIŠKOM … „Stredomorie musí byť posolstvom nádeje. (…) Je kolískou civilizácie a kolíska je pre život! Nie je prípustné, aby sa stalo hrobkou alebo miestom konfliktov.“ To sú slová z katechézy pápeža Františka, v ktorej zhrnul svoju 44. apoštolskú cestu. Do Marseille zavítal v dňoch 22. […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy