Informácie k pohrebu P. Juraja Dolinského SJ

V piatok 21. januára 2022 sa cirkevné i akademické spoločenstvo v Trnave rozlúči s dekanom Teologickej fakulty Trnavskej univerzity P. Jurajom Dolinským SJ, ktorý zomrel v sobotu 15. januára 2022 vo veku 63 rokov v Prešove. Pri tejto príležitosti prinášame tým, ktorí sa chcú zúčastniť na rozlúčke s pátrom Jurajom, potrebné informácie.

Zádušná svätá omša za zosnulého P. Juraja Dolinského SJ sa začne v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v piatok 21. januára o 11:30 hodine. Jej hlavným celebrantom bude Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. V homílii sa prítomným prihovorí jeden z rehoľných spolubratov P. Juraja Dolinského SJ. Po svätej omši budú nasledovať pohrebné obrady na jednom z trnavských cintorínov, na Kamennej ceste, o 13:45 h.

Liturgický úrad Trnavskej arcidiecézy pri tejto príležitosti informuje:

– Kňazi sa budú obliekať do liturgických rúch v prvej kaplnke vľavo od vstupu do katedrály. Odtiaľ zaujmú vyhradené miesta v katedrále. Je potrebné priniesť si so sebou albu a fialovú štólu.

– Sakristia katedrály je určená výhradne pre otcov biskupov, ich sprievod, predstavených a dekanov.

– Počas zádušnej svätej omše v katedrále platí režim OP podľa platnej vyhlášky.

-to abu-


TRNAVA 19. januára 2022 – V piatok 21. januára sa cirkevné i akademické spoločenstvo v Trnave rozlúči s dekanom Teologickej fakulty Trnavskej univerzity P. Jurajom Dolinským SJ, ktorý zomrel v sobotu 15. januára vo veku 63 rokov v Prešove. Pri tejto príležitosti prinášame tým, ktorí…

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Deň 95. výročia charity pripomína, že poslaním Cirkvi je a bolo pomáhať

St jan 19 , 2022
Slovenská katolícka charita oslavuje 95 rokov činnosti zameranej na pomoc núdznym na Slovensku a v zahraničí. Úctyhodný vek si pripomenie v aktivitách počas celého roka, ku ktorým pozýva verejnosť. Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita TK KBS Slovenská katolícka charita oslavuje 95 rokov činnosti zameranej na pomoc núdznym na Slovensku […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy