K desiatemu Svetovému stretnutiu rodín vyšla slovenská verzia hymny

„Veríme v Lásku v nás“. Taký je oficiálny názov slovenskej verzie hymny, ktorá vychádza v audio i video verzii pri príležitosti organizácie X. Svetového stretnutia rodín v Ríme. Cieľom tohto kroku bolo poskytnúť slovenskú verziu hymny využiteľnú na diecéznych stretnutiach rodín, ktoré sa uskutočnia v slovenských diecézach. Hymna má byť prvkom, ktorý priblíži alebo pomyselne prenesie Svetové stretnutie rodín z Ríma na Slovensko.

Autorkou hymny je Barbora Brosová Lipková, dirigentka chrámového speváckeho zboru La Famiglia zo Žiliny. Súbežne boli publikované noty pre zbor i celý orchester, ktoré sú využiteľné pri príprave liturgických slávení diecéznych stretnutí rodín s ich biskupmi. Zaujímavosťou je, že do nahrávania hymny boli zapojené celé rodiny. Viac o tom je možné dozvedieť sa v reportáži zo zákulisia nahrávania.

Autorom videoklipu sú študenti SOŠ sv. Jozefa robotníka v Žiline na čele s ich učiteľom. Rovnako sa na celom projekte podieľali aj saleziáni zo Žiliny. Oficiálny videoklip Hymny je možné nájsť na Facebooku i YouTube kanáli Rady KBS pre rodinu. Text a noty sú dostupné na oficiálnej stránke Svetového stretnutia rodín www.svetovestretnutierodin.sk v sekcii „Na stiahnutie“.

Rada KBS pre rodinu TK KBS


Bratislava 20. mája (TK KBS) „Veríme v Lásku v nás“. Taký je oficiálny názov slovenskej verzie hymny, ktorá vychádza v audio i video verzii pri príležitosti organizácie X. Svetového stretnutia rodín v Ríme. Cieľom tohto kroku bolo poskytnúť slovenskú verziu hymny využiteľnú …

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mons. Paul Richard Gallagher sa modlil pri masových hroboch v Buči

Pi máj 20 , 2022
Vatikánsky sekretár pre vzťahy so štátmi Mons. Paul Richard Gallagher dnešný piatok 20. mája končí svoju trojdňovú návštevu Ukrajiny. Okrem stretnutia s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom v Kyjeve dnes absolvoval aj návštevu vojnou postihnutých oblastí, ako sú Buča, Irpin a Vorzel. V Buči sa Mons. Gallagher modlil pri […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto