K Týždňu modlitieb za jednotu kresťanov sú už k dispozícii materiály

Materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sú už k dispozícii.

Pre najbližší Týždeň modlitieb zvolili kresťania z Blízkeho východu tému hviezdy, ktorá vyšla na východe, z viacerých dôvodov. Hoci mnohí západní kresťania slávia Vianoce, starovekejším sviatkom a stále hlavnou slávnosťou mnohých východných kresťanov je Epifánia – Zjavenie, keď sa Božia spása zjavila národom v Betleheme a pri Jordáne. Toto sústredenie sa na teofániu (Božie zjavenie) je v istom zmysle pokladom, ktorý kresťania Blízkeho východu môžu ponúknuť svojim bratom a sestrám na celom svete.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého (ako to navrhlo Hnutie pre vieru a poriadok v roku 1926), ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi.

Viac tu:


BRATISLAVA 3. januára 2021 – Materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sú už k dispozícii.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Program arcibiskupa

Po jan 3 , 2022
Máme pre vás aktualizovaný výber z programu trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha na 1. týždeň – VIANOČNÉ OBDOBIE (od 2. do 9. januára 2022): Pondelok 3. januára 2022 – o 11.30 h prijme na audiencii poslankyňu NR SR, MUDr. Annu Záborskú, ktorá si pri tejto príležitosti prevezme ocenenie Ruža sv. […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy