Kard. Parolin: Tí, čo majú v rukách osudy sveta, nech nás ušetria od hrôz vojny – Vatican News

„Tvárou v tvár dnešnému vývoju krízy na Ukrajine sa vynímajú ešte údernejšie a naliehavejšie slová Svätého Otca Františka zo záveru včerajšej generálnej audiencie. Pápež vyjadril „veľkú bolesť“, „úzkosť a obavy“. A vyzval všetky zúčastnené strany, aby „sa zdržali akéhokoľvek konania, ktoré by vyvolalo ešte väčšie utrpenie pre obyvateľstvo“, „destabilizovalo pokojné spolužitie“ a „znevážilo medzinárodné právo“.

Táto výzva nadobúda dramatickú naliehavosť po začatí ruských vojenských operácií na ukrajinskom území. Tragické scenáre, ktorých sa všetci obávali, sa žiaľ stávajú skutočnosťou. Avšak je tu ešte stále čas na dobrú vôľu, ešte stále je priestor na vyjednávanie, ešte je tu miesto na uplatnenie múdrosti, ktorá by zabránila presadeniu jednostranných záujmov, ochránila by oprávnené ašpirácie všetkých a ušetrila by svet od šialenstva a hrôz vojny.

My veriaci nestrácame nádej v svetielko svedomia tých, ktorí majú v rukách osudy sveta. A pokračujeme v modlitbe a pôste – ten budeme držať na Popolcovú stredu – za mier na Ukrajine a na celom svete.“

Vatican News TK KBS


„Ešte je tu čas na dobrú vôľu a na vyjednávanie,“ vyzval vatikánsky štátny sekretár po dnešnom zaútočení na Ukrajinu zo strany Ruska.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Vyšlo Pôstne posolstvo Svätého Otca: Kairos, čas na siatie dobra

Št feb 24 , 2022
Vo Vatikáne vydali text Posolstva Svätého Otca na tohtoročné Pôstne obdobie, ktoré sa začne Popolcovou stredou 2. marca. Jeho témou je biblická výzva z Listu Galaťanom, v ktorej apoštol Pavol používa slovo „kairos“ a vyzýva k neúnavnému konaniu dobra. Vatican News TK KBS Vo Vatikáne dnes vydali text Posolstva Svätého […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto