Kardinál Parolin o populistoch v EÚ: „Kresťanstvo nie je supermarket“

KRESŤANSTVO NIE JE SUPERMARKET

„V kresťanstve si nevyberáte, čo sa vám páči alebo čo je najpohodlnejšie, v kresťanstve musíte prijať všetko. Preto kresťanstvo zahŕňa nielen ochranu života – vo všetkých jeho fázach od počiatku, teda prirodzeného počatia, až po prirodzenú smrť, ale aj charitu, ktorá sa napríklad prejavuje pozornosťou k fenoménu migrácie,“ povedal vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, ktorý odmietol pokusy populistických politikov zmocniť sa kresťanských hodnôt a symbolov pre svoje vlastné ciele.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210927027


Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin odmieta pokusy populistických politikov zmocniť sa kresťanských hodnôt a symbolov pre svoje vlastné ciele.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Za predsedu CCEE bol zvolený arcibiskup Gintaras Grušas z Litvy

Po sep 27 , 2021
NOVÝ PREDSEDA RADY EURÓPSKYCH BISKUPSKÝCH KONFERENCIÍ Radu európskych biskupských konferencií (CCEE) povedie v budúcich piatich rokoch Mons. Gintaras Grušas, arcibiskup litovského Vilniusu. Zvolený bol na plenárnom zasadaní CCEE, ktoré sa konalo 23. – 26. septembra v Ríme. Za podpredsedov boli zvolení kardinál Jean-Claude Hollerich z Luxemburgu a biskup Ladislav Német […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy