Katechéza pápeža Františka: Sv. Jozef a spoločenstvo svätých

Pri generálnej audiencii sa pápež František v katechéze zameral opäť na postavu svätého Jozefa, tentoraz z aspektu spoločenstva svätých. Vysvetlil, že tu ide o vzájomné puto živých i zosnulých členov Cirkvi, ktorí sú spojení v Kristovi ako údy jeho mystického tela.

Pri pravidelnom stretnutí s veriacimi, ktoré sa konalo v Aule Pavla VI., sa Svätý Otec venoval aj otázke významu úcty k svätým, pričom zdôraznil, že „svätí nerobia zázraky, ale jedine Božia milosť, ktorá účinkuje cez nich.“ Na záver katechézy predniesol svoju obľúbenú modlitbu „Slávny patriarcha svätý Jozef“, ktorú sa modlieva už 40 rokov a ktorá v sebe obsahuje výzvu.

V pozdravoch určených jednotlivým jazykovým skupinám pápež František pripomenul dnešný sviatok Obetovania Pána, ktorý sa slávi ako Deň zasväteného života a nesie v sebe aj symbol sviatku vzájomného stretnutia medzi mladou a staršou generáciou.

Svätý Otec reagoval na aktuálne dianie vo svete, keď sa pripojil k výzve mjanmarských biskupov medzinárodnému spoločenstvu, aby sa zaangažovalo v podpore zmierenia medzi jednotlivými stranami v ich vlasti, sužovanej už rok vojenským režimom.

Pápež pripomenul blížiace sa 3. výročie Dokumentu o ľudskom bratstve, podpísaného 4. februára 2019 v Abú Zabí. Pamätal aj na otvorenie Zimných olympijských a paralympijských hier, ktoré bude v Pekingu 4. februára a 4. marca. Zvlášť venoval svoje duchovné objatie celému paralympijskému svetu.

V Aule Pavla VI. nechýbali slovenskí pútnici, z ktorých niektorí prišli v ľudových krojoch. Medzi biskupmi, ktorí na záver osobne pozdravili Svätého Otca bol aj prešovský arcibiskup metropolita Mons. Ján Babjak SJ.

V závere katechézy narušil jej priebeh hlasným krikom istý muž v zhromaždení. Pápež František na to zareagoval slovami:

„Počuli sme pred pár minútami kričať toho človeka, ktorý mal nejaký problém, neviem či fyzický, psychický, duchovný: ale je to náš brat, ktorý je v ťažkostiach. Chcel by som zakončiť modlitbou za neho, za nášho brata, ktorý trpí. Úbohý človek, ak kričal, je to pretože trpí, má nejakú potrebu. Nebuďme hluchí voči potrebe tohto brata. Prosme spoločne Pannu Máriu za neho: Zdravas, Mária…“

Vatican News TK KBS


Pri generálnej audiencii v stredu 2. februára sa pápež František v katechéze zameral opäť na postavu svätého Jozefa, tentoraz z aspektu spoločenstva svätých. Vysvetlil, že tu ide o vzájomné puto živých i zosnulých členov Cirkvi, ktorí sú spojení v Kristovi ako údy jeho mystic…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pozývame na víkendový program pre snúbenecké páry do Zamaroviec

Št feb 3 , 2022
Hnutie kresťanských rodín na Slovensku pozýva snúbenecké páry na víkendový program prípravy na manželstvo do penziónu Pútnický dom Skalka v Zamarovciach, v okrese Trenčín. Ohne – stretnutie snúbencov sú víkendovým programom pre snúbenecké páry, ktoré sa pripravujú na manželstvo. Tento nezabudnuteľný víkend sa uskutoční v dňoch 25. – 27. marca […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy