KBS a Charita spustili registráciu ubytovacích kapacít pre utečencov

Drahá sestra, drahý brat v Kristovi, kvôli ozbrojenému konfliktu na Ukrajine ľudia utekajúci pred hrôzami vojny prichádzajú aj na územie Slovenska. Katolícka cirkev na Slovensku chce byť pripravená poskytnúť im pomoc, tak ako nás učí evanjelium Ježiša Krista. Preto si vás dovoľujeme požiadať o vyplnenie pripraveného dotazníka, aby sme zmapovali naše kapacity na pomoc utečencom z Ukrajiny. Ak máte možnosť poskytnúť ubytovanie utečencom, dajte nám o nej vedieť, aby sme pomoc mohli koordinovať. Vaše registrácie bude centrálne spracovávať sekretariát Slovenskej katolíckej charity (SKCH) v spolupráci s Maltézskou pomocou Slovensko. Ich pracovníci vás budú kontaktovať. Vopred vám ďakujeme za váš čas a ochotu pomôcť našim bratom a sestrám v núdzi.


Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a Maltézskou pomocou Slovensko spustila registráciu, prostredníctvom ktorej budú charitní pracovníci koordinovať ubytovacie kapacity pre utečencov z Ukrajiny.
Autor správy, foto a správu publikoval Košická arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež pre bolesť v kolene nepôjde do Florencie ani na Aventín

Pi feb 25 , 2022
Pápež František mení svoj program. Pre bolesť v kolene nepôjde v nedeľu do Florencie, ani na slávenie Popolcovej stredy na Aventíne. Vatican News TK KBS Pápež František mení svoj naplánovaný pracovný program. Kvôli akútnej bolesti v kolene nepôjde v nedeľu do Florencie, ani na slávenie Popolcovej stredy na rímskom Aventíne. […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto