KBS ocenila ďalšie osobnosti kultúry cenou patróna umelcov Fra Angelico

Cenu patróna umelcov Fra Angelico si v Primaciálnom paláci v Bratislave prevzali ďalší laureáti v oblasti slovesného, výtvarného a hudobného umenia a tí, ktorí sa vo svojej tvorbe i práci mimoriadne pričinili o rozvoj kresťanskej kultúry na Slovensku.

V oblasti hudobného umenia cenu za tento rok získala dramaturgička Alžbeta Rajterová, kňaz a muzikológ Rastislav Adamko a dirigentka Lucia Lovašová. Za prínos v oblasti výtvarného umenia cenu udelili výtvarníčke a sochárke Andree Čepiššákovej, akademickému maliarovi Ondrejovi Zimkovi a reštaurátorke textílií Jane Zaujecovej.

V oblasti slovesného umenia cenu získali geodet a básnik Erik Ondrejička, dramaturgička Beata Panáková a básnik Ireney Baláž. Za prínos do kresťanskej kultúry mimoriadne ocenili in memoriam Juraja Chovana-Reháka, Martina a Soňu Laukovcov a architekta Michala Bogára.

Ocenila ich Rada KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru, ktorú vedie ordinár Ozbrojených zborov a ozbrojených síl SR Mons. František Rábek. Medailu s vyobrazením patróna umelcov s diplomom udelil oceneným biskup Rábek. Na slávnosti, ktorá sa konala po 20-krát, sa zúčastnil zástup osobností z oblasti cirkevného, kultúrneho a spoločenského života, ako aj známi a priatelia ocenených. Oceňovaniu predchádzala svätá omša za umelcov.

TK KBS


Ocenila ich Rada KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru, ktorú vedie ordinár Ozbrojených zborov a ozbrojených síl SR Mons. František Rábek. Na slávnosti, ktorá sa konala po 20-krát, sa zúčastnil zástup osobností z oblasti cirkevného, kultúrneho a spoločenského života, ako aj známi a …

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Kardinál Zuppi je novým predsedom Konferencie biskupov Talianska

Ut máj 24 , 2022
Pápež František vymenoval za predsedu Konferencie biskupov Talianska 66-ročného arcibiskupa Bologne, kardinála Mattea Mariu Zuppiho. Pápež o menovaní rozhodol v utorok 24. mája po tom, ako prijal od plenárneho zhromaždenia Talianskej biskupskej konferencie ternu s menami troch kandidátov. Doterajší predseda kardinál Gualtiero Bassetti prečítal zhromaždeniu pápežov list s menom nástupcu […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto