KBS tento rok podporí projekty z oblasti masmédií za viac ako 200 tisíc eur

Konferencia biskupov Slovenska podporí projekty z oblasti masmédií za viac ako 200 tisíc eur. Peniaze pochádzajú z výnosu zbierky na katolícke médiá, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky TV LUX (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a TK KBS (10 percent).

Ďalších 20 percent prostriedkov zo zbierky sa použije pre projekty, ktoré sa prihlásili do súťaže o mediálne granty KBS. Biskupi na základe poradia projektov, určeného Radou KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky a svojho uznesenia rozhodli o rozdelení približne 40 tisíc eur medzi dvanásť žiadateľov (z 22 projektov). Výška príspevku závisí od umiestnenia v súťaži.

V tomto roku v súťaži o granty uspel projekt „Moja nedeľa“ z časopisu pre deti Rebrík, projekt „Slovenskí katolíci v Európe“ z vydavateľstva BeneMedia, gréckokatolícky charitný časopis Cesta, projekt „Pútnický víkend“ z prostredia Rádia LUMEN, film „Zbožné školy“ pripravovaný rehoľou piaristov, film „Osobnosť biskupa Barnáša“ od školskej internetovej televízie v Kežmarku, webová stránka „dokostola.sk“, film o návšteve Svätého Otca z dielne dokumentaristov Piatrikovcov, audiokatechézy gréckokatolíckeho projektu Časoslov, projekt „E-learning“ z dielne Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže, časopis „Ekklesia“ z vydavateľstva Nové mesto, projekt „Hľadanie nového Slovenska 2030“ zo žilinského Inštitútu Communio.

Ide o podporu masmediálnych projektov a projekty súvisiace s masmédiami. V minulom roku biskupi prerozdelili zo zbierky veriacich na mediálne projekty za viac ako 240 tisíc eur.

TK KBS


Konferencia biskupov Slovenska podporí projekty z oblasti masmédií za viac ako 200 tisíc eur. Peniaze pochádzajú z výnosu zbierky na katolícke médiá, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Časť získajú katolícke médi….

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Titus Day - Krížová cesta a sv. Omša z Rožňavy

Pi apr 8 , 2022
Titus Day – Krížová cesta a sv. Omša z Rožňavy 17:15 – Krížova cesta – G. Rakái – dekan 18:00 – Sv. Omša – don Imrich Horváth Autor správy, foto a správu publikoval saleziani.sk on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto