Konzistórium 4. marca bude o kanonizácii mučeníka z Dachau a dvoch rehoľníčok

Už je známy program kardinálskeho konzistória o kauzách svätorečenia, ktorému bude pápež František predsedať 4. marca v Konzistoriálnej sále Apoštolského paláca. Pôjde v ňom o hlasovanie v otázke svätorečenia kňaza a mučeníka Titusa Brandsmu a dvoch rehoľných zakladateliek: sestry Márie Rivierovej a sestry Márie od Ježiša.

Prvá kauza budúceho svätorečenia sa týka mučeníka bl. Titusa Brandsmu. Rehoľný kňaz z Rádu karmelitánov, pôvodom Holanďan a profesiou novinár, bol zabitý v roku 1942 v Dachau. V roku 1985 ho blahorečil sv. Ján Pavol II. Súhlas s vydaním dekrétu o zázraku na jeho príhovor dal pápež František 25. novembra 2021.

Druhou v poradí bude kauza svätorečenia bl. Márie Rivierovej, zakladateľky Kongregácie sestier Obetovania Panny Márie. Žila vo Francúzsku na prelome 18. a 19. storočia. Blahorečil ju 23. mája 1982 pápež Ján Pavol II. Dekrét o zázraku schválil pápež František 13. decembra 2021.

Do tretice sa kardinálske konzistórium vyjadrí ku kanonizácii bl. Márie od Ježiša, vlastným menom Caroliny Santocanale, zakladateľky Kongregácie kapucínok Nepoškvrnenej Panny Márie Lurdskej. Žila na prelome 19. a 20. storočia na Sicílii. Jej blahorečeniu v roku 2016 v Monreale pri Palerme predsedal v mene pápeža Františka kardinál Angelo Amato. Dekrét o cirkevnom potvrdení zázraku na príhovor bl. Márie od Ježiša zverejnili vo Vatikáne 25. novembra.

Vatican News TK KBS


Už je známy program kardinálskeho konzistória o kauzách svätorečenia, ktorému bude pápež František predsedať v piatok 4. marca o 10.30 v Konzistoriálnej sále Apoštolského paláca. Pôjde v ňom o hlasovanie v otázke svätorečenia kňaza a mučeníka Titusa Brandsmu a dvoch rehoľn….

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Sv. František Saleský. Katechéza 1

Ut feb 22 , 2022
Kňaz a misia v Chablais (1593-1602). Zdroj: Gianni Ghiglione: San Francesco di Sales. Padre, maestro e amico. La spiritualitá salesiana nelle lettere 1593-1610 Autor správy, foto a správu publikoval saleziani.sk on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto