Milé sestry a bratia, pomaly vrcholí fáza zberu podnetov zo synodálnych konzultácií, preto Vás opätovne pozývame k odozve na sy…

Milé sestry a bratia,
pomaly vrcholí fáza zberu podnetov zo synodálnych konzultácií, preto Vás opätovne pozývame k odozve na synodálnu výzvu Svätého Otca Františka ako aj slovenských biskupov: „hľadať odpoveď na otázku ako sa spoločné kráčanie pri ohlasovaní evanjelia dnes uskutočňuje v našej Cirkvi a aké kroky nás Duch Svätý pozýva urobiť, aby sme v tomto kráčaní rástli.“ Pozývame vás teda na cestu dialógu a dôvery vo vedenie Ducha Svätého s Vašimi veriacimi vo farnostiach!
Témy na synodálne konzultácie ako aj návod a štruktúru na niektoré z nich nájdete na stránke dcza.sk pod názvom SYNODA 2021-2023. Výstupy z týchto stretnutí môžete zaslať na mailovú adresu zilina@synoda.sk alebo zapísať do formuláru https://forms.gle/nNmFWjUCUcDj5k2X6 .
Ukončenie zberu podnetov zo Žilinskej diecézy bude 19.6.2022. Po tomto termíne bude nasledovať vyhodnotenie príspevkov a spracovanie správy za celú Cirkev na Slovensku.
Získané postrehy a podnety budú verejne prezentované a budú slúžiť ako inšpiratívny materiál pre rozvoj života Cirkvi v našej diecéze.
S prianím odvahy a dôvery v Ducha Svätého za synodálny tím DCZA
Peter Holbička a Miriam Janegová

Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nový systém nahlasovania sexuálneho zneužívania maloletých v Cirkvi

Ut jún 7 , 2022
Konferencia biskupov Slovenska na svojom 102. zasadnutí schválila zmenu názvu Komisie KBS pre prípady sexuálneho zneužívania maloletých klerikmi. Nový názov komisie je: Komisia KBS pre ochranu maloletých v Cirkvi. Viac tu: BADÍN 7. júna 2022 – Konferencia biskupov Slovenska na svojom 102. zasadnutí schválila zmenu názvu Komisie KBS pre prípady […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto