Na sviatok Obetovania Pána budú sláviť Deň zasväteného života

V stredu 2. februára sa v Katolíckej cirkvi slávi sviatok Obetovania Pána. Keďže tento sviatok je zároveň Dňom zasväteného života, diecézni biskupi sa v katedrálach už tradične stretávajú s rehoľnými a zasväteným osobami svojich diecéz.

V stredu 2. februára 2022 o 17:00 h, na sviatok Obetovania Pána – ľudovo nazývaným aj „Hromnice“ – kedy sa v celej Katolíckej cirkvi zároveň pripomína Deň zasväteného života, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch bude sláviť svätú omšu spolu s rehoľníkmi pôsobiacimi na území Trnavskej arcidiecézy v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. V homílii sa zasväteným prihovorí páter Tomáš Brezáni CM, provinciál Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul.

Viac tu:


TRNAVA 27. januára 2022 – V stredu 2. februára sa v Katolíckej cirkvi slávi sviatok Obetovania Pána. Keďže tento sviatok je zároveň Dňom zasväteného života, diecézni biskupi sa v katedrálach už tradične stretávajú s rehoľnými a zasväteným osobami svojich diecéz.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Predseda KBS Stanislav Zvolenský podporil kampaň #WeRemember

Št jan 27 , 2022
Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský podporil kampaň #WeRemember. Tá súvisí s Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu, ktorý pripadá na dnes. Každý si môže pripomenúť obete holokaustu a zapojiť sa do kampane tak, že sa odfotí s nápisom „We remember“ (Pamätáme, pozn. TK KBS), a záber na […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy