Návšteva Svätého Otca v nás podľa M. Kramaru zanechala pocity veľkej radosti

ĎAKUJEME

Návšteva Svätého Otca na Slovensku v nás podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Martina Kramaru zanechala pocity veľkej radosti, zároveň tiež množstvo krásnych podnetov na uvažovanie.

Pán nám požehnal nádherné počasie, a tak Svätého Otca mohli prijať desaťtisíce pútnikov vo všetkých troch slovenských cirkevných provinciách – dvoch latinských, Košiciach a Bratislave, kam patrí aj Šaštín Prešov, ktorý je domovom gréckokatolíckej metropoly byzantského obradu. Prežili sme dni plné šťastia, priznám sa, že som sa neubránil slzám, keď Svätý Otec s papamobilom vošiel na štadión medzi mladých v Košiciach, bolo to nádherné.

A nádherný bol aj Šaštín, napriek všetkým komplikáciam kvôli okolnostiam pandemickej krízy prišlo približne 60 tisíc veriacich.

Povzbudenia Svätého Otca boli veľmi bohaté, tak pre nás kňazov, ako aj biskupov a zasvätených, žiť vieru, ktorá nie je strnulá, ale je v pohybe, vychádza v ústrety, je prorocká, nesústredí sa na čísla a vyjadrenia moci, ale dôveruje aj v maličkosti tomu, že Božia moc je tá, ktorá rozhoduje, žiť vieru, ktorá je znamením, ktorému budú odporovať, nie v zmysle vyvolávania konflitkov, ale v zmysle náročnosti na seba samých, aby sme vydávali autentické svedctvo Evanjelia a neprepadli nikdy sebectvu a povrchnosti.

Ďakujeme Svätý Otec, nezabudneme sa za vás modliť a prosíme, modlite sa aj vy za Slovensko,” uviedol Martin Kramara.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210915015


Návšteva Svätého Otca na Slovensku v nás podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Martina Kramaru zanechala pocity veľkej radosti, zároveň tiež množstvo krásnych podnetov na uvažovanie. Pán nám požehnal nádherné počasie, a tak Svätého Otca mohli prijať desaťtisíce pútnik…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zvolenský: Pápež rozsieval dobro, my sa budeme usilovať, aby prinieslo úrodu

St sep 15 , 2021
HLBOKÁ ĽUDSKOSŤ PÁPEŽA, TO JE HLAVNÉ POSOLSTVO Svätý Otec František na Slovensku podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského svojimi slovami a gestami rozsieval dobro a my sa budeme usilovať, aby to dobro, ktoré rozosial, prinieslo úrodu. Ako povedal novinárom na bratislavskom letisku po odlete pápeža do Ríma, tieto […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto