Nepoškvrnené počatie Panny Márie oslávili mariánskou akadémiou

Vo štvrtok Cirkev slávila slávnosť Nepoškvrneného počatia preblahoslavenej Panny Márie. V Kňazskom seminári sv. Karola Boromejského v Košiciach to bol výnimočne slávnostný deň, zvlášť pre tretiakov a piatakov. V seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho bola slávnostná svätá omša, ktorej predsedal košický pomocný biskup, Mons. Marek Forgáč.

Pred svätou omšou biskup Forgáč požehnal bohoslovcom tretiakom reverendy a superpelície a bohoslovcom piatakom breviáre. Následne si tretiaci po prvýkrát obliekli reverendu. Je to ďalší malý krok na ceste ku kňazstvu. Nasledovala svätá omša, pri ktorej bol bohoslovec z tretieho ročníka Daniel Dzuriš prijatý medzi kandidátov diakonátu a kňazstva.

Po svätej omši nasledovala Mariánska akadémia, ktorú tento rok pripravili piataci. Táto akadémia má už dlhoročnú tradíciu, avšak posledné dva ročníky sa pre pandemické obmedzenia nemohli uskutočniť. Svojim slovom sa prihovoril Juraj Feník, ktorý na Teologickej fakulte v Košiciach vyučuje biblickú teológiu.

Kňaz Juraj hovoril o Panne Márii ako o tej, ktorá síce málo hovorí, ale veľa počúva. Spevom všetkých prítomných obohatila známa speváčka Hanka Servická. Bohoslovec Šimon Mesarč do programu akadémie prispel prednesom svojej básne Roste nebesia. V závere akadémie sa prihovoril aj biskup Forgáč a po jeho požehnaní všetci spoločne zaspievali pieseň Mária, Ochrana.

TK KBS informoval Jaroslav Grocky
TK KBS

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20221209021


Vo štvrtok Cirkev slávila slávnosť Nepoškvrneného počatia preblahoslavenej Panny Márie. V Kňazskom seminári sv. Karola Boromejského v Košiciach to bol výnimočne slávnostný deň, zvlášť pre tretiakov a piatakov.
Autor správy, foto a správu publikoval Košická arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Chceli by sme vás upozorniť, že Univerzitná knižnica KU v Ružomberku bude v dňoch 21. decembra 2022 - 8. januára 2023 ZATVORENÁ.... Katolícka univerzita v Ružomberku on Facebook

Pi dec 9 , 2022
Chceli by sme vás upozorniť, že Univerzitná knižnica KU v Ružomberku bude v dňoch 21. decembra 2022 – 8. januára 2023 ZATVORENÁ. Radi vás opäť privítame 9. januára 2023. 🎄UK KU bude v dňoch 21.12.2022 – 8.1.2023 ZATVORENÁ. Radi vás opäť privítame 9.1.2023.🎄 Autor správy, foto a správu publikoval Katolícka […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy