Nový Covid automat od pondelka 22. novembra. Vzhľadom na početné otázky zo strany kňazov i veriacich, TK KBS uverejňuje informá…Farnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.) on Facebook

Nový Covid automat od pondelka 22. novembra.
Vzhľadom na početné otázky zo strany kňazov i veriacich, TK KBS uverejňuje informácie, ktoré sa vzťahujú na nový Covid automat, platný od pondelka, 22. novembra 2021.
Otázka: Je možné, aby sväté omše v režime „OP“ slávili aj kňazi, ktorí nie sú očkovaní, ani neprekonali covid v ostatných 180 dňoch?
Odpoveď: Je to možné, avšak pre kňazov v takom prípade platí povinnosť pravidelného testovania: musia mať negatívny test (antigénový platí 48 hodín, PCR alebo LAMP test 72 hodín).
Otázka: Kto sa môže zúčastniť na svätých omšiach v režime „OP“?
Odpoveď: Kompletne zaočkované osoby po dobu 1 roka od kompletného zaočkovania. Osoby po potvrdenom prekonaní ochorenia COVID-19 (musia mať doklad RT-PCR2 o prekonaní), sa môžu zúčastňovať do 180 dní od prekonania. Zároveň, osoby po prekonaní COVID-19 sa môžu zúčastňovať až po dobu 1 roka od jeho prekonania, ak majú aspoň jednu dávku vakcíny (a vakcína musela byť podaná do 180 dní od prekonania potvrdeného RT-PCR3). Deti mladšie ako 2 roky sa môžu zúčastniť bez podmienok. Deti vo veku 2-12 rokov sa môžu zúčastniť s testom (48h Ag, 72h PCR/LAMP).
Otázka: Má kňaz povinnosť uviesť na dverách kostola režim, ktorom sa bohoslužba slávi a má poverená služba žiadať, aby účastníci predložili platný COVID-Pass?
Odpoveď: Áno. Ak budú v kostole v režime OP osoby, ktoré režimu OP nezodpovedajú, môžu tieto osoby pri kontrole štátnymi úradmi dostať pokutu. A pokuta v takom prípade hrozí aj farnosti.
Otázka: Pre toho, kto sa nemôže zúčastniť na bohoslužbe v nedeľu a v prikázaný sviatok kvôli obmedzeniam vyplývajúcim z covid automatu, platí dišpenz od účasti?
Odpoveď: Áno.
Otázka: Môžu na svätú spoveď prísť aj nezaočkované osoby?
Odpoveď: Samozrejme, ale v rámci tzv. individuálnej pastorácie. Nie je možné, aby sa pred spovedelnicami vytváral rad: kto nie je zaočkovaný, musí si svätú spoveď dohodnúť s kňazom individuálne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ako máme prežívať stretnutie s Ježišom? - o. Marek Kaľata

Pi nov 19 , 2021
Náš špirituál o. Marek hovorí o prežívaní filipovky 😇🙏 Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy