OZNAMY NA 2. ADVENTNÚ NEDEĽU (4. decembra 2022) LITURGICKÝ KALENDÁR: V utorok je sv. Mikuláša, biskupa (ĽS) V stredu je sv. Am…Kláštor kapucínov Bratislava on Facebook

OZNAMY NA 2. ADVENTNÚ NEDEĽU
(4. decembra 2022)
LITURGICKÝ KALENDÁR:
V utorok je sv. Mikuláša, biskupa (ĽS)
V stredu je sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi (SP)
Vo štvrtok je slávnosť NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PREBL. PANNY MÁRIE /je to cirkevne prikázaný sviatok/
V piatok je sv. Jána Diega /Cuauhtlatoatzina/ (ĽS)
V sobotu je Prebl. Panny Márie Loretánskej (ĽS)
BUDÚCA NEDEĽA JE 3. ADVENTNÁ NEDEĽA – GAUDETE (RADOSTNÁ)

INÉ:
— Zbierka na Charitu bola 1.120,- EUR. V mene Charity ďakujeme všetkým dobrodincom.
— V utorok 6.12. o 18.30 v Dome QUO VADIS bude prednáška psychologičky Dr. Jany Vindišovej na tému ROZUM A CIT: emócie v duchovnom živote. Podrobnosti sú na plagáte.
— Televízia Lux, Rádio Lumen a Slovenská katolícka charita vás pozývajú prežiť spoločne deň svätého Mikuláša. 6. decembra od 10.00 do 14.00 bude pri Katedrále svätého Martina možnosť zastaviť sa pri ich promo stánkoch.
— V stredu 7. decembra 2022 o 20.00 h sa bude v Katedrále sv. Martina konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: Hlásať slovo so všetkou odvahou (porov. Sk 4,29); Smelo vyjadriť svoj názor (1 Pt 3,8-18).
— Vo štvrtok 8. decembra v deň slávnosti Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, budú u nás v kostole sväté omše ako vo všedný deň /+ bude svätá omša aj o 8.00 h/.
V tento deň bude o 17.30 h v Kostole sv. Jána z Mathy (Trojička) v Bratislave slávnostná svätá omša spojená so zverením Bratislavy Panne Márii, ktorú bude sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Informácie na plagáte.
V modlitbe za Vás s prianím požehnaného Adventu,
Vaši bratia kapucíni +

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

LECTIO DIVINA UŽ NAJBLIŽŠIU STREDU 📖 V stredu 7. decembra 2022 o 20:00 sa bude v Katedrále svätého Martina konať modlitbové str...

Po dec 5 , 2022
LECTIO DIVINA UŽ NAJBLIŽŠIU STREDU 📖 V stredu 7. decembra 2022 o 20:00 sa bude v Katedrále svätého Martina konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: Hlásať slovo so všetkou odvahou (porov. Sk 4,29); Smelo vyjadriť svoj názor (1 Pt […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy