OZNAMY NA 3.VEĽKONOČNÚ NEDEĽU (23. apríla 2023) LITURGICKÝ KALENDÁR: V pondelok je sviatok sv. Fidela zo Sigmaringenu, kňaza…Kláštor kapucínov Bratislava on Facebook

OZNAMY NA 3.VEĽKONOČNÚ NEDEĽU
(23. apríla 2023)

LITURGICKÝ KALENDÁR:

V pondelok je sviatok sv. Fidela zo Sigmaringenu, kňaza a mučeníka, kapucína

V utorok je sviatok sv. Marka, evanjelistu

V piatok je ľubovoľná spomienka sv. Petra Chanela, kňaza a mučeníka a taktiež sv. Ľudovíta Máriu Grigniona z Montfortu, kňaza

V sobotu je sviatok sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy

BUDÚCA NEDEĽA JE 4. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA, nazývaná aj Nedeľa Dobrého pastiera. Počas nasledujúceho týždňa sme pozvaní modliť sa za nové kňazské a rehoľné povolania. Na budúcu nedeľu bude zbierka na seminár.

INÉ:
— Ohlasovanie vzkrieseného Krista na verejnosti bude v nedeľu 23.4. /dnes/ popoludní 15.00 – 17.00 h v Petržalke na Nobelovom námestí pri Bille. Robí Neokatechumenátne spoločenstvo.

— Spolu so speváckym zborom CANTUS Vás pozývame do nášho kostola v nedeľu, 23. apríla o 15.00 h. /prečítať len dopoludnia/

— Celodenná poklona Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej v tomto roku pripadne vo farnosti Najsv. Trojice na štvrtok 27. apríla. V tento deň bude v našom kostole adorácia 9.30 – 13.30 h. Celý program adorácie si môžete prečítať na výveske: /07.30 – 09.00 h farský kostol, 09.30 – 13.30 h kostol kapucínov, 14.00 – 16.30 h kostol redemptoristov, 16.30 – 17.30 h farský kostol/. Srdečne pozývame!

— Klub kresťanských lekárov a zdravotníkov pozýva na mesačné stretnutie: 26. apríla o 16.00 h svätá omša v kostole Milosrdných bratov a o 17.00 h prednáška duchovného otca Rudolfa Kopinca, Duchovná starostlivosť v nemocnici, v refektári Milosrdných bratov.

— V Dome Quo Vadis sa 24. apríla o 18.00 h uskutoční prednáška psychologičky Jany Vindišovej s názvom TRAUMA.

— Oznam pre tých, ktorí sa venujú „modlitbe súhlasu“, bude v našom kostole stretnutie s Teréziou Vierou Hašanovou, autorizovanou lektorkou hnutia „Contemplative Outreach“ s rozhovorom o ťažkostiach, ktoré táto metóda môže priniesť. Stretnutie bude 28. apríla, po mládežníckej sv. omši o 19.00 h.

— Posledná možnosť darovať 2%!

Aj tento rok sa my, bratia kapucíni, uchádzame o podporu 2 % z Vašich daní. Vďaka nej sa nám darí po celý rok pracovať s deťmi a mládežou, pomáhať sociálne slabším, organizovať kultúrne podujatia, opravovať a udržiavať nám zverené kultúrne pamiatky. Pred-vyplnené tlačivo s podrobným postupom nájdete na našej webovej stránke, ako aj v sakristii.

Bližšie informácie hľadajte na internete a plagátoch vo vchode!

V modlitbe za Vás Vaši bratia kapucíni +

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Farnosť Bratislava - Prievoz's cover photoFarnosť Bratislava - Prievoz on Facebook

Ne apr 23 , 2023

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto