Pápež František: „Panna Mária Fatimská, tvojmu Srdcu sa zverujeme“

V piatok 13. mája, keď Cirkev slávi liturgickú spomienku Panny Márie Fatimskej, rozoslal Svätý Otec František cez sociálnu sieť Twitter odkaz v podobe mariánskej modlitby.

Tvít bol zverejnený s tzv. meme obrázkom, ktorý zachytáva pápeža Františka pred sochou Fatimskej Panny Márie v Bazilike sv. Petra 25. marca, v momentoch aktu zverenia Ukrajiny, Ruska i celého sveta Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Pápežov odkaz je pripomenutím slov pápežovej modlitby za mier:

„Svätá Mária, Panna Mária Fatimská, tvojmu Srdcu sa zverujeme my, tvoje drahé deti, ktoré sa nikdy neunavíš navštevovať a pozývať k obráteniu. Vieš, ako rozviazať spleť našich sŕdc a uzly nášho času. Vkladáme do teba svoju dôveru.

Matka naša, Panna Mária Fatimská, nech sa skrze teba vyleje na zem Božie milosrdenstvo a nech naše dni opäť poznačí sladký rytmus pokoja. Vráť medzi nás Božiu harmóniu. Urob z nás tvorcov spoločenstva. Veď nás na ceste pokoja.“ (#PannaMáriaFatimská, #pokoj)

Pripomeňme, že dnes je zároveň 5. výročie návštevy pápeža Františka vo Fatime i výročie atentátu na sv. Jána Pavla II., ku ktorému došlo v roku 1981.

Vatican News TK KBS


Tvít bol zverejnený s tzv. meme obrázkom, ktorý zachytáva pápeža Františka pred sochou Fatimskej Panny Márie v Bazilike sv. Petra 25. marca, v momentoch aktu zverenia Ukrajiny, Ruska i celého sveta Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Pápežov odkaz je pripomenutím slov pápežovej modli…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Blahoželanie predsedu KBS novému pražskému arcibiskupovi Graubnerovi

Pi máj 13 , 2022
Predseda KBS, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, pozdravil Mons. Jana Graubnera pri príležitosti jeho menovania do funkcie pražského arcibiskupa. – Excelencia, drahý brat v biskupskej službe, z príležitosti Vášho menovania za pražského arcibiskupa Vám v mene všetkých biskupov Slovenska úctivo blahoželám a vyprosujem Vám dary Ducha Svätého, potrebné zdravie […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto