Pápež František pred desiatou hodinou priletel na Maltu, ktorá bude v najbližších dvoch dňoch dejiskom jeho 36. apoštolskej cest…

Pápež František pred desiatou hodinou priletel na Maltu, ktorá bude v najbližších dvoch dňoch dejiskom jeho 36. apoštolskej cesty.

Hodinu a pol trvajúci let ponad Taliansko a Stredozemné more zabezpečovala talianska letecká spoločnosť ITA Airways. Ako je zvykom, Svätý Otec zaslal telegram prezidentovi krajiny, ponad ktorú prelieta, tentoraz to bolo len Taliansko.

Na medzinárodnom letisku Malty privítali Svätého Otca za zvuku štátnej hymny a pred nastúpenou čestnou strážou cirkevní i štátni predstavitelia krajiny, na čele s prezidentom Georgeom Williamom Vellom s manželkou.

Pápež František v priebehu najbližších dvoch dní na Malte navštívi okrem hlavného mesta Valletty i mestá Rabat, Floriana a ostrov Gozo. Dnes ho čaká zdvorilostná návšteva u prezidenta republiky, stretnutie s premiérom i s autoritami krajiny a diplomatickým zborom v prezidentskom sídle v hlavnom meste.

Popoludní sa presunie loďou na ostrov Gozo, do národného sanktuária Ta´ Pinu, na modlitbové stretnutie s veriacimi, pri ktorom prednesie homíliu.

Ráno ešte pred odchodom z Vatikánu na letisko Svätý Otec v Dome sv. Marty pozdravil niekoľko utečeneckých rodín z Ukrajiny, o ktoré sa stará Komunita Sant´Egidio spoločne s Apoštolskou charitou.

Sú to matky s deťmi školského veku, pôvodom z Ľvova, Ternopiľa a Kyjeva. Je medzi nimi aj dievčatko, ktoré absolvovalo operáciu srdca. Jedna zo žien má pri sebe aj manžela a 75-ročnú mamu. Rodiny prichýlili vo svojich domoch obyvatelia Ríma, dve dievčatá už zaradili aj do školy.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220402001

Vatican News TK KBS

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Synoda 2021-2022 vo farnosti Svätej rodiny v PetržalkeFarnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.) on Facebook

Ne apr 3 , 2022
V našej farnosti sa už začali konať konzultačné synodálne stretnutia. Ide o stretnutia v malých skupinách s účasťou do 10 osôb, pri ktorých je vypočutý každý účastník stretnutia a účastníci spolu môžu diskutovať. Témou stretnutí je samotná synodalita, teda ako sa nám darí kráčať spolu v Cirkvi, rozdelená do 10 […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto