Pápež František vystihol stav našej krajiny, vraví generálny biskup ECAV

PÁPEŽ FRANTIŠEK VYSTIHOL STAV NAŠEJ KRAJINY

Množstvo detailov, ktorými vo svojom príhovore pápež František vystihol stav našej krajiny dokazuje, že na pedantnú prípravu si vyhradil nie krátky čas. TK KBS to po osobnom stretnutí pápeža Františka s členmi Ekumenickej rady cirkví povedal predseda Ekumenickej rady cirkví a generálny biskup Evanjelickej cirkvi na Slovensku Ivan Eľko, ktorý na stretnutí privítal pápeža Františka.

„Prekvapila ma samotná reč. Množstvo detailov, ktorými vo svojom príhovore pápež František vystihol stav našej krajiny dokazuje, že na pedantnú prípravu si vyhradil nie krátky čas. Fascinuje ma neúnavnosť jeho služby a veľmi si vážim, že prvým stretnutím v jeho programe na Slovensku bolo práve stretnutie s ekumenickou obcou. Vnímam, že je veľmi úzko fokusovaný na službu maličkým a najbiednejším- tým žije. Toto je jeho životná témy a tú prízvukoval aj na našom stretnutí,“ uviedol pre TK KBS Ivan Eľko. Pri veľmi osobnej rozlúčke si evanjelický biskup Ivan Eľko odniesol aj vzácny odkaz od pápeža Františka: „Povedal mi veľmi osobne: „Zostaňte slobodní v Kristovi,“ tlmočila slová biskupa Eľka Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV.

Generálny biskup ECAV Ivan Eľko odovzdal v mene Ekumenickej rady cirkví SR pápežovi Františkovi na dnešnom stretnutí dar. Bola to reprodukcia obrazu: „História protestantov na Slovensku“ od prof. Jany Krivošovej.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912031


Množstvo detailov, ktorými vo svojom príhovore pápež František vystihol stav našej krajiny dokazuje, že na pedantnú prípravu si vyhradil nie krátky čas. TK KBS to po stretnutí pápeža Františka s členmi Ekumenickej rady cirkví povedal predseda Ekumenickej rady cirkví a generálny b…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Slovenskí jezuiti darovali Svätému Otcovi Františkovi tri dary

Po sep 13 , 2021
ŽIVÝ ZÁVAN BOŽIEHO DUCHA Stretnutie slovenských jezuitov so Svätým Otcom bolo podľa Miloša Lichnera veľmi krásne a osobné. Ako povedal súčasný prorektor Trnavskej univerzity pre TK KBS, na stretnutí bolo 52 slovenských jezuitov a pápež, s ktorým neboli žiadni jeho spolupracovníci. „Keď Svätý Otec prichádzal, obišiel kreslo, ktoré bolo pre […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto