Pápež k 30. svetovému dňu chorých: Stojme pri trpiacich, kráčajme cestou lásky

„Ak najhoršou diskrimináciou, ktorou trpia chudobní – a chorí sú chudobní na zdravie -, je nedostatok duchovnej pozornosti, nemôžeme im neponúknuť blízkosť Boha, jeho požehnanie, jeho Slovo, slávenie sviatostí a pozvanie na cestu rastu a dozrievania vo viere.

V tejto súvislosti by som chcel pripomenúť, že blízkosť chorým a pastoračná starostlivosť o nich nie je len úlohou niekoľkých osobitne vyhradených služobníkov. Navštevovať chorých je výzvou, ktorú Kristus adresoval všetkým svojim učeníkom. Koľko chorých a koľko seniorov žije doma a čaká na návštevu!

Služba útechy je úlohou každého pokrsteného človeka, ktorý má na pamäti Ježišove slová: «Bol som chorý a navštívili ste ma» (Mt 25,36),“ uviedol Svätý Otec František.

Vatican News TK KBS


„«Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš Otec» (Lk 6,36). Stojme pri trpiacich, kráčajme cestou lásky.“ To je motto posolstva pápeža Františka k 30. svetovému dňu chorých, ktorý Cirkev slávi 11. februára – v deň liturgickej spomienky Panny Márie Lurdskej.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V katedrále sa modlia deviatnik k sv. Fatimským pastierikom za pokoj

Pi feb 11 , 2022
Dnes (11. februára 2022), na sviatok Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej a 30. svetový deň chorých, sa v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa veriaci spolu s ich kňazmi začali modliť deviatnik k sv. Fatimským pastierikom za pokoj vo svete. Liturgická spomienka týchto svätých detí z Fatimy pripadá na 20. februára. Modlitba […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto