Pápež: Modlime sa k sv. Michalovi, aby bol zakaždým porazený diabol

MODLIME SA K SV. MICHALOVI,
ABY BOL ZAKAŽDÝM PORAZENÝ DIABOL

Prinášame myšlienky Svätého Otca z homílie pri svätej omši, ktorú slávil vo Vatikánskych záhradách pre členov Vatikánskeho žandárskeho zboru k sviatku ich patróna sv. archanjela Michala.

„Koľkokrát si ľudia navzájom „vynadajú“… Pohádame sa a stratíme pokoj. Ľudia sa navzájom nepočúvajú a pokoj sa stráca. Kto to zasieva? Diabol. Vojny sú ovocím diabla, nebojím sa to povedať.

Možno niekto povie: „Ale otče, to je príliš staromódne!“. Nie, je to pravda a pravda nie je ani moderná, ani staromódna, je to pravda. Vždy to tak bolo. Nepriateľ ľudskej prirodzenosti: to je diabol. Prečo? Zo závisti. Biblia hovorí, že s diablom vstúpila do sveta závisť, ktorá nás ničí a oddeľuje od seba.

A v Biblii vidíme, že Pán nám dáva anjelov, aby nás sprevádzali, tiež aby nás bránili, aby nás mohli chrániť pred touto „politikou“ diabla, aby nás ničil. Diabol chce zničiť, ako chcel zničiť Ježiša. Tu je to, čo nás zachránilo: Ježiš.“

„Na sviatok svätého archanjela Michala, ktorý je podľa Zjavenia sv. Jána vodcom posledného boja, ďakujeme Bohu za to, že nás po hriechu nenechal samých: dal nám anjelov, aby nás sprevádzali, aby nás sprevádzali počas celého života. A každý z nás má svojho spoločníka, anjela, ktorý nás vždy sprevádza. Nesmieme zabúdať na modlitbu k nim.

A táto armáda anjelov má aj odvážneho vodcu, ktorým je svätý Michal: je tam so svojím mečom – vidíme ho na obraze – a zabíja diabla, zabíja tú beštiu. Tak to bude na konci sveta, keď Boh definitívne zvíťazí nad zlom a bude to on, kto povedie armádu anjelov v tomto poslednom boji.

Myslime na posledný boj a myslime na náš každodenný boj: každý deň musíme bojovať. Pretože dnes nie je ľahké žiť kresťanský život: vždy sú tu ťažkosti… to, ono… rodina, deti, kolegovia v práci, svokra a to všetko… Vždy sú tu ťažkosti: rozdeliť, zasiať zlo. Preto sa modlime k svätému Michalovi, aby bol zakaždým porazený diabol, ktorý spôsobuje rozdelenie, zasieva závisť… A modlime sa aj k anjelovi, ktorý nás sprevádza životom.“
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211004028


Prinášame myšlienky Svätého Otca z homílie pri svätej omši, ktorú slávil v sobotu 2. októbra vo Vatikánskych záhradách pre členov Vatikánskeho žandárskeho zboru pri príležitosti sviatku ich patróna sv. archanjela Michala.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Trnavská kolegiálna kapitula svätého Mikuláša má nových kanonikov

Ut okt 5 , 2021
Pri príležitosti slávenia spomienky na sv. Teréziu od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), v piatok 1. októbra 2021 celebroval trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch spolu s kanonikmi Kolegiálnej kapituly sv. Mikuláša slávnostnú svätú omšu. Svätú omšu slávili v bočnej mariánskej kaplnke Baziliky sv. Mikuláša, v ktorej sa uchováva zázračný obraz slziacej […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy