Pápež píše patriarchovi Kirillovi k Veľkej noci: Staňme sa skutočnými šíriteľmi pokoja

Pápež František zaslal tradičný veľkonočný pozdrav ruskému pravoslávnemu patriarchovi Kirillovi i ďalším patriarchom cirkví sláviacich Veľkú noc podľa juliánskeho kalendára. Vyslovuje v ňom modlitbu, aby sme sa stali „skutočnými šíriteľmi pokoja, osobitne pre sužovanú Ukrajinu“ i „hodnovernými dosvedčovateľmi evanjeliového posolstva vzkrieseného Krista“.

„Drahý brat! Nech Duch Svätý premení naše srdcia a urobí nás skutočnými šíriteľmi pokoja, osobitne pre vojnou sužovanú Ukrajinu, aby sa veľký veľkonočný prechod od smrti k novému životu v Kristovi stal skutočnosťou pre ukrajinský ľud túžiaci po novom úsvite, ktorý ukončí temnotu vojny.“ To je ústredná pasáž listu, ktorý pápež František poslal patriarchovi Moskvy a celej Rusi Kirillovi pri príležitosti Veľkej noci, ktorú cirkvi riadiace sa juliánskym kalendárom slávili včera, v nedeľu 24. apríla.

Krátky list so žičením, ktorý pápež poslal aj ostatným patriarchom východných cirkví, zverejnila webová stránka Moslovského patriarchátu Mospat.ru. Svätý Otec v liste zdôrazňuje, že v tomto čase „pociťujeme celú váhu utrpenia našej ľudskej rodiny zdrvovanej násilím, vojnou a mnohými nespravodlivosťami“. I napriek tomu, píše, „stále s vďačným srdcom hľadíme na Pána, ktorý vzal na seba všetko zlo a všetku bolesť nášho sveta“.

„Kristova smrť“, pokračuje pápež, „bola začiatkom nového života a oslobodenia z pút hriechu a príležitosťou pre našu veľkonočnú radosť, ktorá všetkým otvára cestu z tieňa temnoty do svetla Božieho kráľovstva.“ Svätý Otec zároveň v liste pozýva k vzájomnej modlitbe, „aby sme vydávali hodnoverné svedectvo o evanjeliovom posolstve vzkrieseného Krista a o Cirkvi ako univerzálnej sviatosti spásy“, aby sme „všetci mohli vstúpiť do kráľovstva spravodlivosti, pokoja a radosti v Duchu Svätom“.

Vatican News TK KBS


Pápež František zaslal tradičný veľkonočný pozdrav ruskému pravoslávnemu patriarchovi Kirillovi i ďalším patriarchom cirkví sláviacich Veľkú noc podľa juliánskeho kalendára. Vyslovuje v ňom modlitbu, aby sme sa stali „skutočnými šíriteľmi pokoja, osobitne pre sužovanú U…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎥 NAŽIVO: Akatist vzkriesenia z kňazského seminára v Prešove Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook

Po apr 25 , 2022
Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto