Pápež vo februári vyzýva k modlitbe za rehoľníčky a zasvätené ženy

„Ďakujem vám za to, čím ste, za to, čo robíte i za to, ako to robíte“, hovorí pápež František rehoľníčkam a zasväteným ženám, na ktoré sa zameriava video Apoštolátu modlitby na február 2022:

„V tomto mesiaci sa budeme modliť osobitným spôsobom za rehoľníčky, za zasvätené ženy. Čím by bola Cirkev bez rehoľníčok a zasvätených laičiek? Bez nich nemožno pochopiť Cirkev.

Pobádam všetky zasvätené ženy, aby rozlišovali a volili si to, čo sa hodí pre ich misiu tvárou v tvár výzvam sveta, ktoré prežívame. Povzbudzujem ich, aby sa naďalej venovali činorodej práci s chudobnými, s ľuďmi na okraji spoločnosti, so všetkými, čo sú zotročení obchodníkmi s ľuďmi. Prosím ich, aby zvlášť v tomto významne prispeli.

A modlime sa, aby dokázali ukázať krásu Božej lásky a súcitu ako katechétky, teologičky a duchovné sprievodkyne.

Pozývam ich, aby zabojovali, keď sa s nimi v niektorých prípadoch nespravodlivo zaobchádza, a to aj vnútri samotnej Cirkvi; keď sa ich služba, ktorá je tak veľká, redukuje na posluhovanie. A niekedy aj zo strany mužov Cirkvi.

Nech sa nenechajú odradiť. Nech naďalej dávajú spoznať Božiu dobrotu cez apoštolské diela, ktoré konajú. No predovšetkým cez svedectvo zasvätenia.

Modlime sa za rehoľníčky a zasvätené ženy s vďakou za ich poslanie a odvahu, aby aj naďalej nachádzali nové odpovede na výzvy našej doby. Ďakujem vám za to, čím ste, za to, čo robíte i za to, ako to robíte.“

Vatican News TK KBS


„Ďakujem vám za to, čím ste, za to, čo robíte i za to, ako to robíte“, hovorí pápež František rehoľníčkam a zasväteným ženám, na ktoré sa zameriava krátke video s úmyslom Apoštolátu modlitby na február 2022.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Katechéza pápeža Františka: Sv. Jozef a spoločenstvo svätých - Vatican News

St feb 2 , 2022
Pri generálnej audiencii v stredu 2. februára sa pápež František v katechéze zameral opäť na postavu svätého Jozefa, tentoraz z aspektu spoločenstva svätých. Vysvetlil, že tu ide o vzájomné puto živých i zosnulých členov Cirkvi, ktorí sú spojení v Kristovi ako údy jeho mystického tela. Pri generálnej audiencii v stredu […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy