Pápež vyjadril sústrasť po živelných pohromách v Kanade a USA

Silná búrka na juhovýchode Kanady a tornádo v malom meste v americkom Michigane. K týmto dvom prírodným pohromám, ktoré si vyžiadali i obete na životoch, zaslal vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin sústrastné telegramy v mene Svätého Otca. Kardinál v nich potvrdzuje pápežovu duchovnú blízkosť a solidaritu zraneným, rodinám obetí aj záchranárom.

„Na vás, bratia biskupi v postihnutých oblastiach, a na civilné orgány, ktoré naďalej poskytujú potrebnú pomoc, Svätý Otec zvoláva Božie požehnanie sily a útechy“. Takto čítame v telegrame zaslanom konferencii biskupov Kanady, kde boli v sobotu 21. mája zasiahnuté silnou búrkou s vetrom s rýchlosťou viac ako 130 km/h najľudnatejšie provincie Ontário a Quebec. Prírodná katastrofa si vyžiadala najmenej 8 obetí.

Iná živelná pohroma zasiahla pred troma dňami mesto Gaylord v americkom Michigane, kde sa prehnalo zriedkavé tornádo, ktoré zabilo najmenej jedného človeka a viac ako 40 ľudí zranilo. V telegrame Svätého Otca adresovanom miestnemu biskupovi Mons. Jeffreymu J. Walshovi čítame vyjadrenie solidarity a „uistenie o modlitbách za mŕtvych, zranených a evakuovaných a za tých, ktorí sa podieľajú na odstraňovaní následkov katastrofy.“ Pápež tiež všetkým udeľuje svoje apoštolské požehnanie sily a pokoja.

Vatican News TK KBS


Silná búrka na juhovýchode Kanady a tornádo v malom meste v americkom Michigane. K týmto dvom prírodným pohromám, ktoré si vyžiadali i obete na životoch, zaslal vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin sústrastné telegramy v mene Svätého Otca. Kardinál v nich potvrdzuj…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zástupcovia farských charít arcidiecézy sa stretli na Arcibiskupskom úrade

Št máj 26 , 2022
Zástupcovia farských charít Trnavskej arcidiecézy sa zišli v uplynulých dňoch v priestoroch Arcibiskupského úradu v Trnave. Stretnutie otvoril osobitným požehnaním riaditeľ Arcibiskupského úradu Mons. Peter Šimko. V príhovore prítomných nazval poslami spásy a pokoja, „v ktorých slovách má zaznievať Kristov hlas“; a ich dobročinnú prácu prirovnal apoštolskej práci. Podľa neho […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto